Голямото дерби от петия кръг на Висшата лига на „Стамфорд Бридж“ между Челси и Арсенал завърши 0:0. В трети пореден двубой срещу „артилеристите“, „сините“ завършиха с човек по-малко, след като Давид Луис бе изгонен с директен червен картон в 88-та минута. Двата отбора се представиха на по-високо ниво през първото полувреме, докато през втората част на терена преобладаваше борбата.

Педро Родригес се опита да изненада Петър Чех с удар от разстояние в 3-та минута, но вратарят на Арсенал внимаваше и спаси.

Ектор Бейерин центрира опасно в наказателното поле на Челси в 16-та минута, след което Дани Уелбек стреля с глава от границата на вратарското наказателно поле, но встрани от десния стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Минута по-късно Аарън Рамзи изведе Ектор Бейерин зад гърба на защитата на Челси, а след това той подаде към Александър Лаказет, който стреля, но Тибо Куртоа успя да спаси.

Сеад Колашинац отправи хубав далечен удар в 20-та минута, но Тибо Куртоа внимаваше и спаси.

Франсеск Фабрегас пусна впечатляващ извеждащ пас зад отбраната на Арсенал към Педро Родригес, който напредна и остана сам срещу Петър Чех, но вратарят успя да спаси удара му.

Виктор Моузес центрира в наказателното поле на Арсенал в 23-та минута, след което Алваро Мората стреля с глава, но неточно в аут.

Гранит Джака отправи далечен удар в 32-та минута, но встрани от левия стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Арсенал направи много сериозен пропуск в 41-та минута, когато Алекс Иуоби подаде към Аарън Рамзи, който навлезе в наказателното поле на Челси, финтира Сесар Аспиликуета и стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Тибо Куртоа. След това отбитата топка се озова в Александър Лаказет, но той стреля много неточно над напречната греда в аут.

Уилиан си отвори пространство в 60-та минута, но ударът му не бе точен и топката излезе в аут.

Арсенал отбеляза гол в 75-та минута чрез Шкодран Мустафи, но попадението не бе зачетено заради засада.

Еден Азар направи много добър пробив в 77-та минута, когато преодоля няколко футболисти на Арсенал, след което стреля опасно, но Петър Чех спаси.

Франсеск Фабрегас отправи далечен удар, но встрани от десния стълб на вратата на Чех.

Еден Азар центрира остро в наказателното поле на Арсенал, но Петър Чех внимаваше и успя да избие топката току пред Алваро Мората.

Челси завърши мача с човек по-малко, след като Давид Луис бе изгонен с директен червен картон в 88-та минута. Луис владееше топката, но си я поведе твърде дълго, след което Сеад Колашинац успя да стигне първи до нея, а бразилецът влезе грубо с бутоните напред в краката на босненския футболист. След получената медицинска помощ Колошинац продължи участието си в срещата.

До края на срещата Челси успя да удържи равенството – 0:0.

Челси е трети в класирането с 10 точки, докато Арсенал е дванайсти със 7.

Челси - Арсенал 0:0

Челси: 13. Тибо Куртоа – 28. Сесар Аспиликуета, 24. Гари Кейхил, 30. Давид Луис – 15. Виктор Моузес, 7. Н‘Голо Канте, 4. Франсеск Фарегас, 3. Маркос Алонсо – 22. Уилиан, 9. Алваро Мората, 11. Педро Родригес

Арсенал: 33. Петър Чех – 6. Лоран Кошчиелни, 20. Шкодран Мустафи, 18. Начо Монреал – 24. Ектор Бейерин, 8. Аарън Рамзи, 29. Гранит Джака, 31. Сеад Колашинац – 23. Дани Уелбек, 9. Александър Лаказет, 17. Алекс Иуоби

Съдия: Майкъл Оливър

Стадион: „Стамфорд Бридж“