Евертън, който спря серията си от три поредни поражения във Висшата лига с успех над Борнемут, отново загуби.

В двубой от 7-ия кръг Евертън загуби домакинството си на Бърнли с 0:1 и заема 16-ата позиция с актив от 7 точки в актива си.

Отборът на Бърнли пък е шести във временното подреждане с 12 точки.

Победният гол за гостите бе дело на Джеф Хендрик в 21-ата минута.

Уейн Рууни не бе в титулярния състав на „карамелите” и влезе в игра в 63-ата минута на мача.

Изгодна възможност се откри пред Евертън още в 3-ата минута, когато Омар Байе Ниасе опита удар. Той обаче не затрудни вратаря на домакините Ник Поуп.

Малко по-късно Гилфи Ситурдсон стреля опасно в наказателното поле, но отново стражът на Бърнли се намеси навреме.

Нови 3 минути по-късно Морган Шнайдерлин пропусна друг обещаващ шанс за гостите.

Бърнли нанесе своя удар в 21-ата минута. Стивън Уорд намери Джеф Хендрик, който се справи със защитата на Евертън и реализира за 1:0.

Сигурдсон проблва стрелба от далеч в 38-ата минута, но ударът бе блокиран от защитник на домакините, а в 44-ата Джак Корк пропусна шанс за Бърнли.

След почивката отново Ниасе в 63-ата минута не успя да се разпише при удара си с глава, а пет минути по-късно и Доминик Калверт-Люин прати топката в страни от вратата на Бърнли.

В 84-ата влезлият като резерва за Евертън Уейн Рууни пусна добра топка в наказателното поле, но защитник пресече паса.