Отборът на Челси направи нова крачка към титлата във Висшата лига след победа като гост на Борнемут с 3:1 в мач от 32-я кръг. За гостите се разписаха Еден Азар и Маркос Алонсо, като първото попадение бе автогол на Адам Смит след удар на Диего Коста. За Борнемут реализира Джошуа Кинг.

С успеха Челси натрупа 75 точки на върха в Англия, на 7 от втория Тотнъм, който е с 68 в актива си. Това е втора поредна победа за лондончани, които се справиха с Манчестър Сити в предишния кръг.

Отборът на Борнемут пък остава с 35 точки на 15-ото място във временното подреждане. Тимът прекъсна серията си от пет мача без поражение във Висшата лига.

Домакините започнаха добре и във 2-ата минута Раян Фрейзър опита удар към вратата на Челси, но Тибо Куртоа реагира навреме. Пак през Фрейзър се откри добра възможост в 16-ата минута, но не бе достатъчно точен.

Челси откри резултата в 17-ата минута след автогол на Адам Смит. Основна заслуга за гола обаче имаше Диего Коста, който получи от Виктор Моузес и стреля, а топката се отби от Смит и влезе във вратата на Борнемут за 1:0. Само три минути по-късно Еден Азар покачи на 2:0 за лондончани след като оползотвори добра атака за Челси.

Домакините се разминаха на косъм с попадение в 29-ата минута, когато Хари Артър удари гредата.

В 37-ата Челси пропусна на свой ред. Еден Азар намери Виктор Моузес, който стреля с глава, но край дясната греда на Борнемут. Домакините все пак успяха да намалят в 42-ата минута. Беник Афобе пусна към Джошуа Кинг и той бе точен за 2:1 с хубав удар.

След почивката Челси продължи да владее инициативата и в 68-ата минута гостите увеличиха преднината си. Маркос Алонсо вкара за 3:1 след перфектно изпълнен пряк свободен удар и донесе необходимото спокойствие в играта на Челси. Пак 26-годишният испанец можеше да се разпише в 72-ата минута, но прати топката край лявата греда.

В самия край на двубоя Борнемут можеше да намали, но в крайна сметка Челси победи с 3:1, взимайки ценна победа в борбата за титлата във Висшата лига.