Лежерният Челси зарадва феновете си с голово шоу в мача, в който празнуваше титлата си. Срещу Уотфорд на "Стамфорд Бридж" момчетата на Антонио Конте се скъсаха да вкарват, но и да пускат голове. И за да е пълен кефът, те все пак победиха с 4:3.

Мениджърът Антонио Конте беше дал почивка на огромната част от титулярите, изковали безценния успех в Премиършип. Затова всички погледи бяха приковани към клубния капитан Джон Тери, който играе последните си минути със синия екип.

И капитанът определено направи всичко, за да се запомни участието му. Той откри резултата в 22-та минута, но почти веднага сбърка за изравнителния гол на Етиен Капу. Всичко обаче му беше простено на секундата от феновете.

След това Сесар Аспиликуета даде отново аванс на шампионите преди почивката, а веднага след нея двата отбора си размениха по едно кроше. Миши Батшуайи, който вкара шампионския гол срещу Уест Бромич предния кръг, направи 3:1, но веднага Дарил Янмаат намали.

Стефано Окака Чука направи 3:3 четвърт час преди края и по всичко личеше, че мачът ще е без победител. Но в заключителните моменти се намеси Сеск Фабрегас, за да оформи крайното 4:3 и да донесе успеха на шампионите.

Още от самото начало беше ясно, че този мач ще е зрелище за феновете. Отворената игра и на двата отбора доведе до положения, а първото от тях беше реализирано в 22-та минута от Тери.

Тогава след един корнер Курт Зума свали топката и капитанът на Челси беше най-бърз в отправянето ѝ към целта - 1:0. Но почти веднага сбърка и резултатът беше изравнен. В 24-та минута той подари топката на Етиен Капу и той не сбърка за 1:1.

Последваха няколко шанса за лондончани, но Еден Азар и Кенеди не бяха точни. В 36-та минута обаче домакините отново поведоха. Тогава след един корнер защитник на Уотфорд изчисти топката на крака на Сесар Аспиликуета и той с хубав удар преодоля вратаря за 2:1.

При този резултат дойде и почивката, а след нея имаше светкавична развръзка. Първо в 49-та минута хубава контра на "сините" се увенча с попадение, когато след малък карамбол Нейтън Аке се озова сам срещу вратаря и свърна за Миши Батшуайи, който беше непокрит и на празна врата вкара за 3:1.

Но веднага "стършелите" върнаха интригата. Дарил Янмаат се възползва от една грешка на тъча на защитник на Челси, нахлу в наказателното поле като на шега и прати топката в далечния ъгъл на вратаря - 2:3.

Това обаче не беше всичко в този зрелищен мач. Пропуските валяха един след друг, като голмайсторите Батшуайи и Аспиликуета направиха невероятни пропуски. И тимът им беше наказан почти четвърт час преди края.

В 74-та минута Стефано Окака Чука се озова на стрелкова позиция след центриране на Нуредин Амрабат и с безпощаден изстрел от около точката на дузпата препарира вратаря - 3:3.

Но шампионите не бяха казали последната си дума. Те натиснаха мощно в последните минути и стигнаха до победното попадение. Той дойде в 88-та минута, когато Сеск Фабрегас с мощен шут по земя се разписа за 4:3 и донесе успеха за тима си.

Остана време в продължението за втори жълт картон да бъде изгонен Себастиан Прьодъл от състава на Уотфорд, но това не повлия на крайния резултат. И така Челси взе трите точки в предпоследния си домакински мач, за да събере 93 в актива си. Уотфорд остава с 40, но и той играе само за удоволствие.