В интересен мач от 43-ия кръг на Чемпиъншип тимовете на Дарби Каунти и Хъдърсфийлд завършиха 1:1. Гостите откриха резултата през първата част, но "овните" стигнаха до равенството в края на двубоя.

По този начин тимът на Брайтън си спечели директна промоция във Висшата лига, след като няма как да бъде застигнат от преследвачите си, що се отнася до тимовете на Хъдърсфийлд и третия Рединг.

Дарби започна добре двубоя, но беше попарен с попадение в 9-ата минута на Колин Куанер, който засече добро подаване и откри резултата.

Въпреки създадените положения през първата част нови голове не паднаха и гостите се оттеглиха с гол аванс.

През втората част Дарби стигна до изравняването с попадение в края на двубоя, когато Джейкъб Бътърфийлд беше на точното място и направи резултата 1:1.

В класирането Хъдърсфийлд е на 4-ото място с актив от 78 точки, а Дарби е на 9-ото с 63.