Дарби Каунти взе гол преднина срещу Фулъм в първия мач от полуфиналния плейоф в Чемпиъншип, побеждавайки с 1:0.

Шестият в редовния сезон не допусна гол срещу воденият от Славиша Йоканович тим на Фулъм, който пък се нареди трети преди плейофите.

Реваншът е на 14-и май, а победителят след двата мача ще продължи към финалния плейоф.

В другия полуфинален сблъсък съперници са Мидълзбро и Астън Вила.

Победата за домакините от Дарби Каунти донесе Камерън Джером в 34-ата минута. Джером засече чудесно с глава центриране на Крейг Форсайт и даде аванс на своя тим.

Гостите превъзхождаха опонента си, владееха повече топката и пропуснаха няколко шанса поне да изравнят.

Още в 4-ата минута 17-годишният Раян Сесеньон пропиля възможност за Фулъм, а в 38-ата и Александър Митрович не успя да се разпише.

След почивката Флойд Айте в 55-ата и отново Сесеньон не можаха да стигнат до попадение.

Нов шанс се откри гостите в лицето на Митрович, но в 69-ата минута той отново пропусна. Том Кеърни също бе близо до гол за Фулъм в 87-ата минута, но в крайна сметка победата бе за Дарби Каунти.