Отборът на Арсенал победи Брайтън с 2:0 в двубой от 7-ия кръг на Висшата лига. Това бе четвърти пореден успех във всички турнири за „артилеристите” и общо седми мач без загуба.

С победата Арсенал заема петото място с 13 точки, колкото има и четвъртият Челси. Тимът на Брайтън пък е 14-и във временното подреждане със 7 точки в актива си.

Мачът бе белязан и от годишнината от назначаването на Арсен Венгер начело на Арсенал. Френският специалист вече 21 години е мениджър на лондонския клуб.

Впечатляваща годишнина за Венгер в Арсенал

Двата гола за победата бяха дело Начо Монреал в 16-ата и Алекс Иуоби в 56-ата минута.

Арсенал и Брайтън направиха интригуващо първо полувреме, като и двата тима удариха греди, а домакините реализираха едно попадение, с което дръпнаха в резултата.

Още във 2-ата минута Александър Лаказет опита да изненада стража на Брайтън и отправи хубав удар, но удар десния страничен стълб на вратата на гостите.

Моментът за Арсенал през първите 45 минути дойде в 16-ата. При опасна атака домакините натиснаха съперника. Гостите веднъж се спасиха с избиване от голлинията, последва удар на Ектор Бейерин, който бе блокиран от защитник, но ударът на Начо Монреал бе неспасяем за Матю Райън. Така „артилеристите” дръпнаха с 1:0.

Футболистите на Брайтън търсеха своите шансове, а в 23-ата минута Соломон Малч излезе на стрелкова позиция, стреля, но удари десния стълб на вратата на домакините.

Арсенал на свой ред пропусна още възможности за попадение. В 34-ата Лаказет пробва мерника си, но ударът му не бе достатъчно силен. В самия край на полувремето Матю Райън спаси вратата си след изстрел на Аарън Рамзи, който можеше да покачи на 2:0.

Това все пак се случи след почивката.

В 56-ата минута Алексис Санчес изведе с пета по перфектен начин Алекс Иуоби, за който не остана друго освен да реализира за 2:0. Малко по-късно, в 61-ата Санчес също можеше да се разпище, но вратарят на Брайтън отново се намеси навреме.

Александър Лаказет пропусна още един шанс за „артилеристите” в 68-ата минута, пращайки с глава топката над гредата.

До края на мача от 7-ия кръг на Висшата лига гостите не успяха да застращат сериозно аванса на Арсенал, а „топчиите” заслужено се поздравиха с победата.