Съндърланд трябваше да изпадне и математически, за да започне да печели мачовете си. Това изпитаха на собствен гръб все още замесените в борбата за оцеляване играчи на Хъл Сити, при това на свой терен.

"Тигрите" паднаха с 0:2 и утежниха още повече задачата си за оцеляване. Те все още са над чертата на изпадащите, но може да се озоват и под нея до края на сезона, ако продължават да падат от директни съперници.

Били Джоунс и Джърмейн Дефоу бяха героите за "черните котки" и им донесоха първа победа от 4 февруари насам. Тогава те победиха с 4:0 Кристъл Палас, а от този момент записаха десет поредни двубоя без успех, в които взеха само две точки и логично изпаднаха.

Този мач започна двуостро и Съндърланд имаше първи шанс да открие. В 4-та минута обаче ударът на Били Джоунс намери перфектно Джордж Хъниман и неговият удар мина на сантиметри встрани от дясната греда и статуквото не се промени.

Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред стигнаха до две възможности да открият. Първо в 21-та минута удар на Сам Клъкас беше спасен великолепно от вратаря на северняците, а в следващата минута и Хари Магуайър можеше да се разпише, но прати топката на сантиметри встрани от лявата греда.

До почивката и Абел Ернандес можеше да се разпише за "тигрите", но прати топката на сантиметри от гредата и така в крайна сметка преди почивката попадения не паднаха и двата тима оставиха развръзката за втората част.

Тогава чистите шансове отново бяха за Хъл, но пропуските следваха един след друг. Алфред Н'Диайе, Хари Магуайър и Абел Ернандес направиха невероятни пропуски, а и вратарят Джордан Пикфорд беше на мястото си.

Така сякаш от нищото гостите поведоха в 69-та минута. Тогава след едно центриране от корнер играч на Съндърланд отклони топката съвсем леко с глава и с летящ плонж Били Джоунс откри резултата.

До края на мача инициативата беше изцяло за играчите на Хъл Сити. Но Омар Ниясе и Абел Ернандес направиха непростими пропуски и така Съндърланд си тръгна с победата, а "тигрите" ще треперят до последно.

За да я подпечата, гол в последните секунди на продължението реализира и Джърмейн Дефоу, за когото това беше 15-о попадение от началото на сезона, но това едва ли му носи някакво удовлетворение.

След този развой "черните котки" събраха 24 точки, но си остават закотвени на дъното. Хъл Сити е все още над чертата с 34 точки, но Суонси дебне с две по-малко. На практика тези два отбора изглежда ще определят последния изпадащ с оглед развоя на останалите двубои от този кръг.

В него Бърнли стигна до равенство с Уест Бромич 2:2 и събра необходимите за оцеляване 40 точки, макар че все още математически да може да изпадне, но това едва ли ще се случи. Лестър и Стоук Сити пък вече и на теория не могат да изпаднат.