Лежерният Челси зарадва феновете си с голово шоу в мача, в който празнуваше титлата си. Срещу Уотфорд на "Стамфорд Бридж" момчетата на Антонио Конте се скъсаха да вкарват, но и да пускат голове. И за да е пълен кефът, те все пак победиха с 4:3.

Мениджърът Антонио Конте беше дал почивка на огромната част от титулярите, изковали безценния успех в Премиършип. Затова всички погледи бяха приковани към клубния капитан Джон Тери, който играе последните си минути със синия екип.

И капитанът определено направи всичко, за да се запомни участието му. Той откри резултата в 22-та минута, но почти веднага сбърка за изравнителния гол на Етиен Капу. Всичко обаче му беше простено на секундата от феновете.

След това Сесар Аспиликуета даде отново аванс на шампионите преди почивката, а веднага след нея двата отбора си размениха по едно кроше. Миши Батшуайи, който вкара шампионския гол срещу Уест Бромич предния кръг, направи 3:1, но веднага Дарил Янмаат намали.

Стефано Окака Чука направи 3:3 четвърт час преди края и по всичко личеше, че мачът ще е без победител. Но в заключителните моменти се намеси Сеск Фабрегас, за да оформи крайното 4:3 и да донесе успеха на шампионите.