Челси допусна нова много голяма грешка във Висшата лига, след като завърши 1:1 при домакинството си на Уест Хем на „Стамфорд Бридж“ от 33-ия кръг на английското първенство. По този начин „сините“ имат само илюзорни шансове за място в топ 4, тъй като изостават на 10 точки от Ливърпул и Тотнъм.

Воденият от Антонио Конте отбор може да съжалява много за изпуснатата победа над Уест Хем, тъй като създадоха много голови положения, но не успяха да реализират повече от едно попадение във вратата на Джо Харт.

Челси поведе в резултата в 36-та минута. Виктор Моузес центрира в наказателното поле на Уест Хем, където трима футболисти се бяха струпали около Алваро Мората, но топката стигна до Сесар Аспиликуета, който се оказа най-съобразителен и вкара във вратата на Джо Харт.

Уест Хем успя да изравни резултата в 73-та минута. Марко Арнаутович подаде към Хавиер Ернандес, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Челси. Мексиканецът с много плътен удар вкара топката във вратата на Тибо Куртоа.

Челси е пети в класирането с 57 точки, а Уест Хем е четиринайсти с 34 точки и е на шест над зоната на изпадащите.