Челси си направи гостуването на Лестър от четвъртия кръг на Висшата лига трудно, но все пак успя да спечели с 2:1. Алваро Мората и Н‘Голо Канте отбелязаха головете за лондончани, докато „лисиците“ стигнаха до почетен гол от дузпа, а негов автор бе Джейми Варди.

Алваро Мората създаде първата опасност в срещата още в 4-та минута, когато отправи удар от границата на наказателното поле на Лестър, но Каспер Шмайхел плонжира и спаси.

Маркос Алонсо центрира остро в наказателното поле на Лестър, но Уес Морган направи решаваща намеса и успя да изчисти топката в корнер.

Франсеск Фабрегас пусна отличен извеждащ пас към Алваро Мората в 10-та минута. Нападателят изскочи сам срещу Шмайхел, но не успя да си спре топката и датският вратар успя да спаси.

Пред Джейми Варди се откри отлична възможност в 26-та минута, когато той получи отличен пас от Рияд Марез. Нападателят отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Алваро Мората получи топката в наказателното поле на Лестър в 34-та минута, но се забави с нейното обработване и Уес Морган успя да блокира удара му.

Алваро Мората направи отличен пробив в 36-та минута и навлезе в наказателното поле на Лестър, след което стреля, но топката рикошира в ръката на Уес Морган, който се хвърли на шпагат и излезе в корнер. Съдията Лий Мейсън прецени, че няма основание да свири дузпа за Челси.

Лестър организира много опасна контраатака в 40-та минута, когато Рияд Марез подаде към Слимани, който излезе сам срещу Тибо Куртоа и стреля, но белгийският вратар направи решаващо спасяване.

Челси поведе с 1:0 в 41-та минута, когато Тиемуе Бакайоко подаде към Сесар Аспиликуета, който центрира в наказателното поле на Лестър, където Уес Морган изпусна Алваро Мората, който засече топката с глава и я вкара във вратата на Каспер Шмайхел.

Виктор Моузес отправи удар от разстояние в добавеното време на първата част, но Каспер Шмайхел успя да спаси.

Челси успя да удвои своята преднина в 50-та минута, когато Канте отправи далечен удар от около 25 метра, топката премина през краката на Хари Магуайър и влетя в долния десен ъгъл на вратата на Каспер Шмайхел, който закъсня с реакцията си.

Съдията Лий Мейсън свири дузпа за Лестър в 61-та минута. Сесар Аспиликуета върна топката към Тибо Куртоа, но Джейми Варди стигна първи до нея и вратарят фаулира нападателя на Лестър, заради което Мейсън категорично посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Джейми Варди в 62-та минута, въпреки че Тибо Куртоа хвана ъгъла, но не успя да спаси удара му.

Челси можеше да възстанови аванса си от два гола в 80-та минута, когато Еден Азар подаде към Давиде Дзапакоста, който стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

Играчите на Челси имаха претенции за дузпа в 82-та минута, когато Маркос Алонсо центрира остро в наказателното поле на Лестър, където Алваро Мората стреля с глава, а тя след това се спря в ръката на Хари Магуайър. Съдията Лий Мейсън отново не видя основание да свири дузпа за Челси.

Челси пропусна ново много добро положение в 87-та минута, когато Уилиан си отвори ъгъл в наказателното поле на Лестър и отправи диагонален удар, но встрани от левия стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

Във втората минута на добавеното време на мача Уилиан получи отличен пас в наказателното поле на Лестър и стреля, но Шмайхел спаси.

Лестър можеше да изравни резултата в третата минута на добавеното време на срещата, когато след остро центриране в наказателното поле на Челси, Джейми Варди не успя да засече топката с глава и Тибо Куртоа успя леко да я отклони.

Челси събра актив от 9 точки, докато Лестър е с 3 точки след три загуби от началото на сезона.