Тимът на Челси постигна добра победа в 22-ия кръг от Премиършип, надвивайки Нюкасъл с 2:1 у дома. В последния съботен мач от кръга Педро даде превес на „сините” в деветата минута, а Киърън Кларк възстанови равенството пет минути преди края на първата част. „Свраките” изравниха, а Челси натисна по-уверено през втората част, за да може Уилиан в 57-ата да възстанови актива на лондончани.

Така Челси се утвърди на четвъртото място и вече има 47 точки, а петият Арсенал остана с шест по-малко (41) след корабокрушението срещу Уест Хем по-рано през деня (0:1). Тимът на Маурицио Сари е в изгодна позиция за атака на третото място, след като е само на точка зад третия Тотнъм (48), но „шпорите” са с мач по-малко (бел.ред – срещу Манчестър Юнайтед в неделя).

Маурицио Сари извърши три промени на фона на изминалия първи мач от полуфиналите за Купата на Лигата срещу Тотнъм (0:1). Давид Луиш, Матео Ковачич и Педро Родригес започнаха титуляри на мястото на Рос Баркли, Калъм Хъдсън-Одой и Андреас Кристенсен.

Рафа Бенитес също направи три промени след загубата от Манчестър Юнайтед с 0:2. Флориан Лежун, Киърън Кларк и Шон Лонгстаф започнаха на мястото на Фабиан Шар, Мохамед Диаме и контузения Пол Дъмет.

На бърза ръка Челси „сграбчи” опонента си и поведе в резултата още в деветата минута. Бранителят Давид Луиш достави перфектен пас за Педро, а испанецът овладя и прехвърли красиво Дубравка, радвайки феновете на „Стамфорд Бридж” – 1:0.

Тимът на Рафаел Бенитес заигра доста по-солидно след допуснатия гол, а Флориан Лежун стреля, за да накара Кепа да се намесва. Последваха добри опции за „свраките” да изравнят, но те не се възползваха от тях до 40-ата минута. Тогава Мат Ричи центрира от корнер, а Киърън Кларк се извиси и със супер удар с глава прати топката във вратата на Кепа – 1:1.

Две минути след старта на втората част Н’Голо Канте намери добре Педро Родригес, ала стражът на Нюкасъл Дубравка направи добро спасяване, за да не допусне втори гол. Все пак „сините” от Лондон излязоха за втори път напред в резултата в 57-ата минута. Еден Азар напредна през средата на терена, виждайки вляво Уилиан. Бразилецът си нагласи топката на десния крак и с кинжален изстрел прати топката в далечния ъгъл на Дубравка – 2:1. Любопитен факт е, че с този си пас Азар оформи асистенциите си на 10, като това го прави едва вторият футболист, който има двуцифрен актив от голове и асистенции. Другият е Лионел Меси.

В 65-ата пък отново Давид Луиш даде феноменален пас за Уилиан, който прехвърли Дубравка, но този път топката излезе в аут.

Пет минути преди края влезлият като резерва за гостите Хавиер Манкийо намери с центриране Саломон Рондон на първа греда. Колумбийският стрелец отправи удар, който обаче не бе точен и опасността приключи.

Така северняците останаха в зоната на изпадащите със скромния актив от 18 точки след 22 мача. В идния кръг Челси гостува на Арсенал в яростно лондонско дерби, а Нюкасъл приема Кардиф.