Челси се възстанови от грешните стъпки в Премиършип и прекрати лошата серия с убедителна победа. Тя дойде над закъсалия Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж", а резултатът 2:1 е най-малкото, с което "орлите" се отърваха.

Всичко се реши още преди почивката, като тогава Уилиан със страхотен гол откри, а с комичен автогол Мартин Кели оформи крайния резултат. Последваха множество пропуски, а Оливие Жиру изпусна безброй положения и не успя да вкара дебютния си гол в "синьо". В последната минута Патрик ван Аанхолт отбеляза почетното попадение за Палас, но това беше всичко.

Още от началото на този мач "сините" наложиха убийствено темпо. Но Уилиан и Маркос Алонсо не успяха да открият резултата от изгодните ситуации, които им се откриха. Но още в тези минути се усещаше, че Челси ще е отборът, който ще открие резултата.

И това наистина се случи в средата на полувремето. В 25-та минута Уилиан получи топката на левия фланг и със страхотен рейд стигна пред наказателното поле, откъдето прати страхотен изстрел до гредата, топката се отклони в нея и се оплете в мрежата за 1:0.

Само седем минути по-късно всичко на практика приключи. Тогава Давиде Дзапакоста центрира от десния фланг, Мартин Кели изчисти топката, но в главата на вратаря Уейн Хенеси, върна се у Кели, удари го по коляното и влезе в мрежата - 2:0 за Челси.

И тогава последва фурорът на пропуските. Те се редяха един след друг, а още до почивката Сеск Фабрегас и Давиде Дзапакоста направиха страхотни пропуски. В продължението на първата част Оливие Жиру можеше да направи класиката, но защитник на Палас изчисти пред голлинията.

Точно преди почивката Еден Азар отбеляза и трети гол, но му беше отсъдена засада, защото засече добавката. Но повторенията категорично показаха, че белгиецът зад защитата и попадението беше отменено заслужено.

След почивката гостите показаха зъби. Александър Сорлот получи топката в наказателното поле и стреля мощно покрай вратаря, но в страничната греда. Последваха обаче още пропуски пред вратата на "орлите".

Първо Уилиан можеше да оформи класиката в 51-та минута, но ударът му беше избит от защитник. Четири минути след това и Еден Азар имаше шанс да се разпише, но Уейн Хенеси изби.

В 67-та минута Оливие Жиру отново имаше страхотна възможност да се разпише, но тресна гредата. Малко преди края пък гол на Кристъл Палас беше отменен несправедливо, но пък в последната минута все пак гостите намалиха.

Малко преди това Алваро Мората направи страхотна глупост и за малко да бъде изгонен, но му се размина.

В крайна сметка в 90-та минута Вилфред Заха намери перфектно Патрик ван Аанхолт зад защитата и той с премерен удар огорчи бившия си клуб. Но просто нямаше повече време за "орлите" да се надяват поне на частичен обрат.

Така след тази развръзка Челси събра 56 точки на петата позиция, на две зад Тотнъм. Кристъл Палас остава в зоната на изпадащите с 27 точки, на една от спасителния бряг.