Манчестър Сити продължава със силното си представяне от началото на сезона. „Гражданите“ се наложиха с минималното 1:0 при гостуването на Челси в дербито от седмия кръг на Висшата лига, което се игра на „Стамфорд Бридж“. Това е пета поредна победа за „небесносините“ в първенството, с което запазиха първото място в класирането. Единственото попадение в срещата отбеляза Кевин Де Брюин в 67-та минута. Мениджърът Хосеп Гуардиола постигна първи успех срещу Антонио Конте, след като италианецът спечели и двата мача през миналия сезон.

Манчестър Сити е лидер в класирането с актив от 19 точки и по-добра голова разлика от втория Манчестър Сити. Тотнъм е трети с 14 точки, а Челси е четвърти с 13 точки преди останалите мачове до края на кръга в Премиършип.