Само невиждано досега чудо ще лиши Челси от шестата му титла на Англия. "Сините" се възползваха от грешната стъпка на преследвача си Тотнъм и победиха опашкаря Мидълзбро, за да се доближат само на три точки и от математическото осигуряване на трофея.

Момчетата на Антонио Конте без много напрежение разбиха съперника си с 3:0 и го запратиха директно в Чемпиъншип. Така Боро стана вторият сигурен изпадащ, последвайки съседите си от Съндърланд.

Диего Коста и Маркос Алонсо преди почивката и Неманя Матич след нея изковаха комфортния успех. Сеск Фабрегас пък се отличи с асистенция, която го направи първият играч в историята на Висшата лига, който достига кота от минимум 10 голови паса в рамките на един сезон в шест различни кампании.

А какво ще се случи в този двубой си пролича от самото начало. Само 70 секунди след първия съдийски сигнал Маркос Алонсо се озова сам срещу вратаря Брад Гузан, но прати топката в напречната греда.

Последваха още няколко опасни атаки пред вратата на Боро, но попадения в самото начало не паднаха. Фабрегас можеше да открие в 18-та минута от изгодна позиция, но ударът му не намери целта.

Но това постоянство в предни редици и неорганизираната игра на гостите нямаше как да не доведе до откриване на резултата. И това стана факт в 23-та минута. Тогава Диего Коста отбеляза за 1:0.

Във въпросната ситуация Фабрегас със страхотно подаване изведе съотборника си в националния отбор на Испания зад защитата, като топката беше чукната и от Фабио да Силва. Коста само това и чакаше и прати топката през краката на вратаря за 1:0.

"Сините" започнаха да играят с още по-голямо настроение и редуваха интересни атаки. И много скоро стигнаха до второ попадение, като негов автор сега беше Маркос Алонсо и пак беше точен през краката на вратаря.

В 34-та минута той се озова сам срещу Гузан, но под много малък ъгъл към вратата. Испанецът стреля, топката нямаше как да намери очертанията на вратата, но с помощта на крака на американския страж влезе в мрежата за 2:0.

До почивката имаше още няколко интересни ситуации пред вратата на Боро, но те не доведоха до гол. Гостите пък бяха отчайващи и така и не отправиха точен удар към вратата на противника. Така полувремето приключи с два гола преднина на Челси.

А още с началото на втората част резултатът можеше да стане класически.В 46-та минута Педро Родригес стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна гредата за втори път.

"Сините" играеха с настроение и редуваха опасности пред противниковата врата за радост на публиката си. Брад Гузан се намесваше подобаващо и предотврати няколко гола с изявите си при удари на Гари Кейхил и Фабрегас.

Но американецът нямаше какво да направи в 65-та минута. Тогава той инкасира трети гол в мрежата си, като и тогава топката мина между краката му. Фабрегас направи 10-та си асистенция за сезона и изведе Неманя Матич сам срещу стража, той овладя и мушна топката за 3:0.

До края на мача забавлението за играчите и публиката на Челси не спираше. Момчетата на Антонио Конте можеха да стигнат и до още попадения, но Педро и Виктор Моузес направиха редица пропуски.

В крайна сметка повече попадения не паднаха, но това нямаше как да развали купона на "Стамфорд Бридж". С тези три точки Челси събра 84 в актива си и само още една победа в три мача му трябва, за да гарантира и математически титлата. Това може да стане още в следващия мач с Уест Бромич в петък.

Мидълзбро пък отпадна и на теория, след като остана с 28 точки, а спасителният бряг е на цели седем, като там е Суонси. На Боро обаче му остават още само два мача и няма как да навакса изоставането.