Челси допусна нова много голяма грешка във Висшата лига, след като завърши 1:1 при домакинството си на Уест Хем на „Стамфорд Бридж“ от 33-ия кръг на английското първенство. По този начин „сините“ имат само илюзорни шансове за място в топ 4, тъй като изостават на 10 точки от Ливърпул и Тотнъм.

Воденият от Антонио Конте отбор може да съжалява много за изпуснатата победа над Уест Хем, тъй като създадоха много голови положения, но не успяха да реализират повече от едно попадение във вратата на Джо Харт.

Алваро Мората свали с глава в 4-та минута към Еден Азар, който демонстрира страхотните си качества и преодоля няколко футболисти на Уест Хем, след което стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Джо Харт.

Уест Хем организира добра контраатака в 14-та минута, когато Масуаку с дълъг пас намери Аранутович, който стреля, но ударът му бе блокиран от Гари Кейхил.

Еден Азар подаде към Алваро Мората в 24-та минута. Испанският нападател вкара, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Уилиан отправи много опасен удар от дъгата на наказателното поле на Уест Хем, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Джо Харт.

Челси организира страхотна атака в 36-та минута, когато Алваро Мората и Еден Азар направиха двойно подаване, след което белгиецът пусна страхотен извеждащ пас към Уилиан, който изскочи сам срещу Джо Харт и стреля, но вратарят на Уест Хем успя да се намеси решаващо и да избие топката в корнер.

Челси поведе в резултата в 36-та минута. Виктор Моузес центрира в наказателното поле на Уест Хем, където трима футболисти се бяха струпали около Алваро Мората, но топката стигна до Сесар Аспиликуета, който се оказа най-съобразителен и вкара във вратата на Джо Харт.

Еден Азар с пета подаде много добре към Уилиан, който се озова на чудесна позиция, но стреля встрани от десния стълб на вратата на Джо Харт.

Минута по-късно Марко Арнаутович отправи първия точен удар в очертанията на вратата на Тибо Куртоа, но белгиецът успя да спаси.

След центриране в наказателното поле на Уест Хем Алваро Мората стреля с глава от много добра позиция, но над напречната греда в аут.

Уилиан подаде към Алваро Мората в 58-та минута, а испанският нападател вкара, но и това попадение не бе зачетено правилно заради засада.

Челси организира много добра атака в 69-та минута, когато Уилиан комбинира с Виктор Моузес, който отправи диагонален удар, но встрани от десния стълб на вратата на Джо Харт.

Уест Хем успя да изравни резултата в 73-та минута. Марко Арнаутович подаде към Хавиер Ернандес, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Челси. Мексиканецът с много плътен удар вкара топката във вратата на Тибо Куртоа.

Челси бързо се опита да си върне предимството в мача. Маркос Алонсо отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Уест Хем в 79-та минута, но Джо Харт се намеси блестящо и изби топката в корнер.

Уест Хем организира много бърза контраатака в 86-та минута. Арнаутович преодоля Гари Кейхил, след което навлезе в наказателното поле на Челси и бе сам срещу Тибо Куртоа, но се забави със завършващия удар и Н‘Голо Канте в последния момент успя да отнеме топката с шпагат.

Челси след това на свой ред организира много опасна атака, при която Еден Азар отправи хубав удар, но Джо Харт отново бе на мястото си и спаси.

Харт се отличи с ново феноменално спасяване в 88-та минута, когато Уилиан центрира в наказателното поле на Уест Хем, където Оливие Жиру стреля с глава, но вратарят се разтегна максимално и успя с една ръка да избие топката, която след това се удари и в левия стълб и излезе в корнер.

Челси е пети в класирането с 57 точки, а Уест Хем е четиринайсти с 34 точки и е на шест над зоната на изпадащите.