Отборът на Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в среща от първия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Олд Трафорд“ се явяваше дебют и за новия наставник на „червените дяволи“ - Ерик тен Хаг. Нидерландският мениджър обаче едва ли ще иска да си спомня първия си мач във Висшата лига начело на английския гранд.

Паскал Грос се превърна в кошмар за бранителите на Юнайтед между 30-ата и 40-ата минути на срещата, когато отбеляза две попадения. В средата на втората част Дало надскочи вратаря на „чайките“ Роберт Санчес, а при стеклата се суматоха на голлинията, Алексис МакАлистър не успя да изчисти и прати топката в собствената си врата. Атаките на манчестърци до края не резултираха в чисто положение, камо ли до гол във вратата на водения от Греъм Потър тим.

Gulliver/GettyImages
48 снимки

Манчестър Юнайтед Брайтън

източник: Sofascore.com

Няма и 30 секунди след началото на срещата Дало подари топката на Тросар, но белгийският флагови футболист намери външната страна на мрежата. Не отне много време на манчестърци да отговорят - Санчо намери добре Мактомини, който насочи към дузпата. Там бе Бруно Фернандеш, при когото топката достигна след лек рикошет, но португалецът я прати високо над напречната греда.

Отне повече време на "червените дяволи" за следващата им сносна атака. Тя дойде едва в 23-ата минута, но завърши с разочароващ удар на Ериксен с левия крак.

Точно след половин час игра "чайките" смълчаха "Олд Трафорд". Бившият нападател на Юнайтед - Дани Уелбек получи пас в коридор от Тросар и моментално потърси свой съотборник около малки пенал, където Паскал Грос бе безпогрешен.

Едва девет минути след първото си попадение, Паскал Грос отново бе на точното място. Този път Соли Марч си издейства позиция за удар след канонада от финтове срещу Люк Шоу, но Де Хеа развенча опита му. След спасяването обаче се възползва Грос, който довкара топката във вратата на испанеца.

В последната минута на първата част домакините опитаха по-настъпателни действия. Първо Ериксен опита пас с пета в малкото наказателно поле, но не сполучи, а около половин минута по-късно Санчо опита удар през трима играчи на Брайтън, но отново не се стигна до желания резултат.

С началото на втората част Дани Уелбек се вклини между централните защитници на Юнайтед и стреля с глава, но над вратата. След първия четвърт час от второто полувреме и влизането на Роналдо, домакините се активизираха. Рашфорд имаше два добри шанса. При първия англичанинът не успя да отбележи от чиста подиция, а впоследствие се оказа, че е бил в засада. При втория Рашфорд не успя да засече по най-добрия начин балонно центриране от десния фланг. Ериксен опита удар от около 25 метра ниско по тревата, но Санчес отрази в корнер.

След центрирането от ъгловия удар Дало надскочи увисналия страж на гостите, а при суматохата около опита за удар на португалеца, Алексис МакАлистър не успя да изчисти и прати топката в собствената си врата.

FT МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БРАЙТЪН 1:2

0:1 Паскал Грос 30`

0:2 Паскал Грос 39`

1:2 Алексис МакАлистър 68` (автг.)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дало, Магуайър(жк), Мартинес(жк), Шоу(жк)(90` - Гарначо), Мактомини(жк)(79` - Ван де Беек), Фред(53` - Роналдо), Санчо(90` - Еланга), Фернандеш(90` - Маласиа), Ериксен, Рашфорд

Мениджър: Ерик Тен Хаг

Брайтън: Санчес, Велтман, Дънк, Уебстър, Соли Марш(90+1` - Колуил), Лалана(75` - Муепо), Кайседо, Тросар(жк)(75` - Лампти), Грос, Макалистър, Уелбек

Мениджър: Греъм Потър