Отборът на Брайтън едн Хоу Албиън се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация, след като надделя трудно над Кристъл Палас с 2:1. Освен с успеха на Брайтън, двубоят на стадион „Амекс“ ще се запомни и с факта, че мачът бе първият в историята на английския футбол, в който реферът на срещата имаше възможността да използва системата за видеоарбитраж. До нейната помощ обаче така и не се стигна.

Домакините поведоха чрез Дейл Стивънс през първата част, Бакари Сако изравни за „орлите“ през второто полувреме, но само три минути преди края Глен Мъри реализира, за да прати своя тим в следващата фаза.

В четвъртия кръг Брайтън ще се изправи срещу Мидълзбро.

През първото полувреме на двубоя домакините определено бяха по-добрият тим на терена и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. След две прекрасни ситуации пред вратата на Уейн Хенеси, в 25-ата минута Брайтън все пак успя да открие резултата.

След атака отдясно Есекиел Шелото видя добре нахлуващия свой съотборник Дейл Стивънс, който получи и нахлу добре в наказателното поле необезпокояван от никой. Капитанът на Брайтън не се двоуми особено и с мощен удар по диагонала не остави шансове на Хенеси.

Гостите от Кристъл Палас не успяха да отговорят подобаващо и до края на първата част не намериха верния път към вратата на домакините.

През втората част „орлите“ все пак успяха да намерят себе си и да изравнят резултата. Бакари Сако се превърна в герой за своите, отбелязвайки страхотен гол в 69-ата минута на сблъсъка.

Сако се възползва от разконцентрираната игра в отбрана на Брайтън, овладявайки топката на близо 30 метра от голлинията. Атакуващият футболист на Палас се обърна, напредна няколко метра и със страховит шут прати топката в левия ъгъл на вратата на Брайтън. Преди да влезе в мрежата топката срещна левия страничен стълб.

Три минути преди края на срещата Глен Мъри хвърли във възторг трибуните на стадион „Амекс“. Топката бе центрирана в наказателното поле към Уве Хюнемейер, който с глава подаде към Мъри. Нападателят едва докосна топката с коляно, но успя да я добута зад голлинията за решителното попадение, което в крайна сметка се оказа победно за Брайтън.

След последния съдийски сигнал футболистите на Кристъл Палас имаха претенции към рефера Андре Маринър, че не е изпoлзвал помощта на системата за видеоповторения. При гола на Мъри останаха съмнения за игра с ръка, но така или иначе не се стигна до използването на ВАР.

В следващия кръг възпитаниците на Крис Хютън ще се изправят срещу отбора на Мидълзбро.