Тимовете на Брайтън и Тотнъм завършиха 1:1 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Хари Кейн откри за гостите в 48-ата минута, а в следващата от дузпа Грос изравни и донесе точката за домакините.

Още в петата минута Сисоко подаде на Кейн, но бранителите на домакините се справиха. Домакините отвърнаха с опит за изстрел на Дънк в 18-ата минута, но Лорис беше на мястото си.

Брайтън продължи да тормози отбраната на домакините, но до гол през тази първа част така и не стигна. Гостите могат да съжаляват за това, че не се оттеглиха на почивка с аванс, след удари на Хари Кейн и Сон, но вратарят на домакините също беше на ниво.

През втората част Тотнъм откри резултата с попадение на Хари Кейн в 48-ата минута, след като Сон се справи с Дънк, а на точното място беше нападателя на "шпорите", който да се разпише.

В следващата минута домакините изравниха от дузпа, която беше точно реализирана от Грос, който се разписа за отсъдено нарушение на Орие срещу Искиердо.

Двата тима играеха доста атрактивно през това второ полувреме, а Грос пропусна данаправи обрата пълен в 86-ата минута, но ударът му мина над напречната греда. "Чайките" дори осъществиха натиск в края на двубоя, но не съумяха да стигнат до пълен обрат.

Така в крайна сметка двата тима поделиха по 1 точка. Тотнъм е на 4-ото място с 68 точки, а Брайтън е 13-ти с 36.