Астън Вила прескочи първия кръг за Купата на Лигата, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Колчестър и по този начин продължава напред в турнира.

Двубоят се игра при проливен дъжд, който направи условията за провеждането на срещата много трудни.

Астън Вила поведе в резултата в 7-та минута. Вратарят на Колчестър Уолкър допусна много груба грешка и изпусна топката в краката на Хоган, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Домакините можеха бързо да изравнят резултата, след като получиха правото да изпълнят дузпа в 8-та минута за нарушение на Кристофър Самба в наказателното поле на Астън Вила. Мандрон изпълни дузпата, но Стиър спаси.

Астън Вила удвои своята преднина в 19-та минута след автогол на Кент, но съдиите сбъркаха много сериозно, тъй като Адома бе в положение на засада, която бе повече от един метър.

Колчестър намали пасива в 39-та минута след гол на Кент.

През второто полувреме Астън Вила успя да контролира случващото се на терена, а домакините стигнаха само до хаотичен натиск в края на срещата.