Арсенал продължава да живее с мисълта за място в топ 4, след като спечели с 2:0 гостуването си на Саутхемптън в отложения мач от 26-ия кръг на Висшата лига.  Попаденията за лондончани реализираха Алексис Санчес и Оливие Жиру.

Първото опасно положение в срещата бе създадено пред вратата на Саутхемптън в 15-та минута. Алекс Окслейд-Чембърлейн подаде към Аарън Рамзи, който стреля, но встрани от вратата на Фрейзър Форстър.

Маноло Габиадини стреля от фаул в 40-та минута, но в аут.

Нейтън Редманд отправи много хубав удар от дистанция в 42-та минута, а Петър Чех демонстрира перфектния си рефлекс и изби в корнер.

Арсенал поведе в 60-та минута. Месут Йозил пусна отличен извеждащ пас към Алексис Санчес, който финтира двама футболисти на Саутхемптън и с премерен удар изпрати топката във вратата на Фрейзър Форстър.

Гранит Джака отправи много добър удар от около 22 метра, но Форстър внимаваше и успя да спаси.

Арсенал удвои своята преднина в 83-та минута, когато Месут Йозил подаде към Алексис Санчес, който центрира в наказателното поле на Саутхемптън, където Аарън Рамзи продължи с глава към Оливие Жиру, който отблизо не пропусна да вкара.

След този успех Арсенал е на пето място във временното класиране с актив от 66 точки и се намира на три от четвъртия Манчестър Сити. Освен това „артилеристите“ изостават на четири от третия Ливърпул, но са и с мач по-малко. Манчестър Юнайтед е шести с 65 точки.