Арсенал успя да постигне необходимото и да победи вече изпадналия Съндърланд с 2:0 в мач от предпоследния 37-и кръг в Премиършип.

Алексис Санчес донесе успеха с два гола през второто полувреме, а по този начин "топчиите" запазиха своите шансове за влизане в топ 4.

Първата добра възможност в мача бе в 10-ата минута, когато Оливие Жиру стреля в десния ъгъл, но Джордан Пикфорд спаси по прекрасен начин.

Малко след него пък Ектор Бейерин стреля на сантиметри над напречната греда.

В 34-ата минута и Петър Чех трябваше да се намесва след прекрасен рейд на Дидие Ндонг и удар в долния ляв ъгъл. Чехът бе блестящ и при изстрел от малък ъгъл на Джърмейн Дефоу.

В края на първото полувреме отново Бейерин пропусна изключителен шанс след удар от наказателното поле, който удари външната част от страничния стълб.

Жиру пропусна да отбележи с глава в 66-ата минута, а Арсен Венгер реагира на нулевото реми с вкарването в игра на Алекс Иуоби и Дани Уелбек.

Това донесе нужното качество в играта на "артилеристите", които в 72-ата минута най-сетне успяха да пречупят защитната стена на съперника. Гранит Джака изведе Месут Йозил, който бе забравен от Хавиер Манкийо. Германският национал не пропусна възможността да пусне успоредно към чилийския стрелец на лондончани и той на празна врата поведе отбора си напред - 1:0.

9 минути по-късно Санчес реши всичко в мача. Шкодран Мустафи бе намерен от Айоби в нетипична за него зона. Германският бранител центрира остро в наказателното поле и намери Оливие Жируи, който от непосредствена близост нанесе "кунг-фу" изстрел, който бе избит от правещия страхотен мач Джордан Пикфорд. За съжаление на вратаря на "черните котки" топката се озова в непокрития Санчес, който от три метра не пропусна за крайното 2:0. В самия край удар на Мустафи с глава стреля в гредата.

Това бе четвърта поредна победа за Арсенал, котйо е пети с актив от 72 точки, на 1 зад четвъртия Ливърпул. Така всичко в тази битка ще се реши в последния кръг, в който Арсенал приема Евертън, а Ливърпул е домакин на Мидълзбро.