Арсенал постигна разгромна победа с 5:0 над Бърнли в последния домакински мач на мениджъра на "артилеристите" Арсен Венгер в двубой от 37-ия кръг на Премиършип.

Французинът бе посрещнат на стадиона с шпалир от играчите на Арсенал и Бърнли преди началото на срещата, а почти 60 000 привърженици по трибуните скандираха името му.

В създадената празнична обстановка играчите на Арсенал направиха нужното, за да зарадват феновете си и да изпратят подобаващо мениджъра си, който води тима почти 22 години.

606-ият домакински мач на Венгер начело на Арсенал се задържа без голове по-малко от четвърт час.

В 14-ата минута Александър Лаказет пусна прострелно подаване по земя, което бе засечено от Пиер-Емерик Обамеянг за 1:0.

В добавеното време на първото полувреме Арсенал удвои за 2:0, като автор на гола стана Лаказет, засякъл от движение подаване на Ектор Бейерин.

Домакините направиха аванса си класически в 54-ата минута, когато Сеад Колашинац се разписа с мощен диагонален удар с левия крак.

Десет минути по-късно Алекс Иуоби също записа името си сред голмайсторите с плътен шут от границата на наказателното поле.

В 75-ата минута на срещата домакините реализираха и пети гол. Негов автор стана Обамеянг, който засече центриране отдясно на Бейерин.

Дванадесет минути преди края на мача в игра за Арсенал се появи и капитанът на тима Пер Мертезакер, за когото това също е последен домакински мач. Германецът прекратява състезателната си кариера в края на сезона. В класирането "артилеристите" са на 6-ото място с актив от 60 точки, а Бърнли са на седмото място с 54 точки.