Арсенал и Манчестър Юнайтед не успяха да си отбележат гол – 0:0 през първото полувреме на двубоя от 36-ия кръг на Висшата лига, който се игра на „Емиратс“.

Първата възможност в мача се откри пред Уейн Рууни в 3-та минута. Нападателят стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Минута по-късно Алексис Санчес направи добър пробив, след което стреля, но Де Хеа спаси без особени проблеми.

Уейн Рууни пусна отличен извеждащ пас към Антони Марсиал в 5-та минута. Френският футболист излезе на отлична стрелкова позиция, но Петър Чех успя да спаси и да избие в корнер.

Арсенал организира много добра атака в 9-та минута, когато Алексис Санчес пусна отличен извеждащ пас към Аарън Рамзи, който стреля, но Давид де Хеа плонжира и успя да избие в корнер.

След центриране в наказателното поле на Арсенал в 24-та минута, Уейн Рууни стреля с глава, но встрани от вратата на Чех.

Алекс Окслейд-Чембърлейн отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 31-та минута, но Де Хеа спаси.

Арсенал допусна много груба грешка в 32-та минута. Холдинг подари топката на Уейн Рууни, а той се озова сам срещу Петър Чех, но вратарят отново успя да спаси.