Арсенал спечели с 2:0 дербито срещу Манчестър Юнайтед от 36-ия кръг на Висшата лига, който се игра на „Емиратс“. Головете за „артилеристите“ реализираха Гранит Джака в 54-та и Алекс Окслейд-Чембърлейн в 57-та минута. По този начин „топчиите“ запазиха своите шансове за класиране в топ четири, докато „червените дяволи“ ще трябва да се концентрират в участието си в Лига Европа.

Първата възможност в мача се откри пред Уейн Рууни в 3-та минута. Нападателят стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Минута по-късно Алексис Санчес направи добър пробив, след което стреля, но Де Хеа спаси без особени проблеми.

Уейн Рууни пусна отличен извеждащ пас към Антони Марсиал в 5-та минута. Френският футболист излезе на отлична стрелкова позиция, но Петър Чех успя да спаси и да избие в корнер.

Арсенал организира много добра атака в 9-та минута, когато Алексис Санчес пусна отличен извеждащ пас към Аарън Рамзи, който стреля, но Давид де Хеа плонжира и успя да избие в корнер.

След центриране в наказателното поле на Арсенал в 24-та минута, Уейн Рууни стреля с глава, но встрани от вратата на Чех.

Алекс Окслейд-Чембърлейн отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 31-та минута, но Де Хеа спаси.

Арсенал допусна много груба грешка в 32-та минута. Холдинг подари топката на Уейн Рууни, а той се озова сам срещу Петър Чех, но вратарят отново успя да спаси.

Арсенал поведе в 54-та минута, когато Гранит Джака отправи далечен удар от около 25 метра, след което топката рикошира в гърба на Андер Ерера и влетя неспасяемо във вратата на Давид де Хеа.

Арсенал удвои своята преднина три минути по-късно, когато Алекс Окслейд-Чембърлейн центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, след което Дани Уелбек засече топката с глава, тя срещна напречната греда и влетя във вратата на Давид де Хеа.

Уейн Рууни стреля от фаул в 65-та минута, като насочи топката в долния десен ъгъл, но Петър Чех успя да се намеси и да избие в корнер.

Уейн Рууни стреля от дъгата на наказателното поле на Арсенал в 74-та минута, но стреля в аут. Седем минути по-късно Рууни отправи нов удар от дъгата на наказателното поле на Арсенал, но над напречната греда в аут. Скот МакТоминей отправи добър удар в добавеното време на мача, но право в ръцете на Петър Чех.

Арсенал е шести във временното класиране с 63 точки и мач по-малко от Манчестър Юнайтед, който е пети с 65 точки.