Манчестър Юнайтед постигна знаменит обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Манчестър Сити в дербито от 33-ия кръг в английската Висша лига, а с два гола се отличи Пол Погба.

Сити щеше да стане шампион в Англия, ако беше спечелил срещу градския си противник тази вечер. През първата част домакините контролираха играта през първата част и в 25-ата минута капитанът Венсан Компани с глава откри резултата след центриране от корнер на Лирой Сане.

Превъзходството на лидера в класирането продължи и пет минути по-късно Илкай Гюндоган покачи резултата на 2:0, а този път завършващото подаване на беше на Рахим Стърлинг. Първите минути след почивката по нищо не показаха, че ще се стигне до този запомнящ се обрат. В 51-ата минута шут на Гюндоган срещна гредата на вратата, пазена от Давид де Хеа. В 53-ата минута Погба върна "червените дяволи" в мача след удар отблизо, дошъл след асистенция на Андер Ерера.

Само 97 секунди след това Манчестър Юнайтед изравни резултата. Пол Погба се разписа с глава след дълго подаване на Алексис Санчес, а Манчестър Сити рухна и играта на водения от Пеп Гуардиола състав изцяло се развали. В 69-ата минута 20-кратните шампиони на Англия достигнаха до пълен обрат с 3:2. Защитникът Крис Смолинг, който имаше вина за първия гол на противника, се разписа за 3:2 с глава след нов точен пас на Санчес.

До края Сити организира натиск в половината на Юнайтед, който се оказа безплоден, а в игра от резервната скамейка се появиха Серхио Агуеро, Габриел Жезус и Кевин де Бройне. В 88-ата минута удар на Агуеро майсторски беше избит от Де Хеа, а секунди по-късно отново гредата и после испанският страж спасиха Юнайтед от получаването на трети гол след нов опит на Рахим Стърлинг. Предишното поражение за Сити във Висшата лига беше на 14 януари с 3:4 при гостуването на Ливърпул от 23-ия кръг на шампионата.

"Червените дяволи" нанесоха първа загуба за своите градски съперници на "Етихад Стейдиъм" през настоящата кампания.

Манчестър Сити остава лидер в класирането във Висшата лига с актив от 84 точки, докато Юнайтед има 13 точки по-малко на втората позиция.

Подробности ще видите във видеото от „Премиър лийг Токшоу“ по телевизия DIEMA SPORT 2.