Уест Хем постигна важна победа с минималното 1:0 при домакинството си на Суонси от седмия кръг на Висшата лига.

Мачът започна с надмощие на домакините, които още в 5-та минута можеха да поведат в резултата. Андре Аю стреля опасно, но Лукаш Фабиански спаси.

Джо Харт направи впечатляващо спасяване в 16-та минута, когато отрази удара на Вилфред Бони.

Анди Керъл направи сериозен пропуск в 52-та минута, когато след удара му топката премина встрани от десния стълб на вратата на Фабиански.

Уест Хем стигна до победното попадение в срещата в 90-та минута, когато Масуаку центрира в наказателното поле на Суонси, където отблизо Диафра Сако не пропусна да вкара.

Това е втора победа за Уест Хем и отборът събра актив от 7 точки, с което се изкачи на петнадесето място, докато Суонси е в зоната на изпадащите – на осемнадесето място с 5 точки.

Борнемут и Лестър завършиха 0:0. След това равенство „червеношийките“ са предпоследни с 4 точки, докато Лестър е седемнайсти с 5 точки.

Домакините можешха да поведат още в 3-та минута, но след удара на Джърмейн Дефоу топката срещна напречната греда.

Джуниър Станислас отправи опасен удар в 9-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Шмайхел.

Каспер Шмайхел се намеси решаващо в 55-та минута, когато спаси удара на Станислас и изби топката в корнер.

Шинджи Оказаки отправи далечен удар в 60-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата.

Пред Джърмейн Дефоу се откри добра възможност в 70-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Станислас излезе сам срещу Шмайхел в 77-та минута, но вратарят на Лестър спаси.

Асмир Бегович се намеси решаващо в 78-та минута, когато спаси удара на Демерай Грей.

Уест Бромич и Уотфорд завършиха 2:2.

Соломон Рондон откри резултата в 19-та минута.

Джони Евънс удвои преднината за домакините в 21-та минута.

Абудалй Дукуре намали пасива на гостите в 37-та минута.

Уотфорд успя да изравни резултата дълбоко в добавеното време на срещата с гол на Ричарлисон.

След това равенство Уотфорд е пети с 12 точки, докато Уест Бромич е десети с 9 точки.

Стоук Сити спечели с 2:1 домакинството си срещу Саутхемптън.

Диуф изведе „грънчарите“ напред в резултата в 40-та минута.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 43-та минута, след като Ван Дайк дръпна Бераино в наказателното поле и съдията свири дузпа. Наказателният удар бе пропуснат от Бераино.

Йошида изравни за Саутхемптън в 75-та минута.

Стоук Сити стигна до победата в 85-та минута след гол на Питър Крауч.