Челси се завърна на 4-ото място във Висшата лига след класически успех с 3:0 над Уотфорд.

Gulliver/Getty Images
22 снимки

Оливие Жиру имаше възможността да открие резултата още в 19-ата минута, но Бен Фостър беше на ниво и не позволи на топката да попадне в мрежата му. Все пак Челси откри резултата в 28-ата минута, когато все пак Жиру се разписа след пас на Баркли.

В 43-ата минута Уилиан реализира втори гол за Челси от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Капу срещу Пулишич в наказателното поле на гостите.

Жиру създаде поредната опасност пред вратата на Уотфорд в 59-ата минута, но Фостър отново беше на висота. Девет минути по-късно Уилиан също опита мерника си, но отново не падаше гол.

Гостите създадоха най-опасната си ситуация в 81-ата минута, когато Уелбек стреля, но Кепа показа класа и спаси. Уил Хюз пропусна да се разпише във вратата на Челси в 90-ата минута, но в добавеното време за сметка на това Баркли оформи крайния резултат - 3:0 за Челси. Така лондончани са на 4-ото място с актив от 57 точки, а Уотфорд е на ръба на здрача с актив от 28 точки и 17-ото място.