Брентфорд прекъсна серията си от пет поредни мача без победа в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над гостуващия Евертън. Гол от дузпа на Айвън Тони в 24-ата минута донесе трите точки на "пчелилчките".

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Регресът в представянето на "карамелите" пък продължава и тимът на Рафаел Бенитес е без победа в седем поредни мача, с което се повдигат много въпроси около бъдещето на испанския специалист начело на тима.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, но Брентфорд взе преднина с гол дузпа, реализирана хладнокръвно от Тони в 24-ата минута. Наказателният удар бе отсъден, след намеса на VAR.

След почивката Евертън доминираше играта, но домакините не допуснаха изравнителното попадение.

След този двубой Брентфорд има 16 точки и се намира на 12-ата позиция, докато Евертън е с една по-малко, но две места по-назад.