Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо разкритикува голмайсторските заложби на част от своите играчи и заяви, че ако Хавиер Ернандес все още бе на „Олд Трафорд“, вече щеше да има 20 гола за сезона.

„Червените дяволи“ имат проблеми в атака от началото на сезона, като това е причината за големия брой равенство у дома във Висшата лига – цели 9.

„Някои от нашите играчи не обичат гола. Те са добри футболисти, креативни, но нямат натуралния инстинкт на голмайстора. Ще ви дам пример. По начина, по който доминираме мачовете на „Олд Трафорд“, Чичарито щеше с лекота да е вкарал 20 гола. Дори да влизаше от пейката в последните 10-20 минути, вече щеше да има 20 гола. Ние нямаме такъв футболист, който да вкара 10-15 гола от пейката и да ни донесе 10-15 допълнителни точки“, коментира Моуриньо.