Манчестър Сити успя да излъже Арсенал  с 1:0 в двубой от 1/16-финалите на ФА Къп. Нейтън Аке успя да отбележи в 64-а минута, което се оказа и единственото попадение е мача. Гостите изиграха пореден много силен мач и по никакъв начин не залсужаваха загубата, давайки заявка, че ще са готови за следващите битки между тимовете.

39 снимки

Гостите започнаха добре и в 5-та минута Токихиро Томиясу успя да намери възможност да стреля, принуждавайки Щефан Ортега да спасява.

В 9-а минута беше ред на Сити да отвърне. Ерлинг Халанд успя да пребори Роб Холдинг и принуди Мат Търнър да излиза, за да изчисти топката. Той обаче не беше убедителен и норвежецът успя да стреля със задна ножица от около 30 метра към опразнената врата, но Томиясу беше на правилната позиция, за да овладее и предотврати попадение.

Арсенал продължи да стои много добре в защита и създаде нов шанс в 21-а минута. След хубава атака през центъра Леандро Тросар успя доста да затрудни Щефан Ортега, но стражът се справи.

В 25-а минута Де Бройне живна и пробва красив изстрел отдалеч, който премина малко встрани от вратата на Търнър. В 33-а минута Нкетия засече подаване от Тросар, но стреля неточно.

В началото на втората част двата тима продължиха да са изключително равностойни, но "небесно-сините" успяха да ударят в 64-а минута. Първо Грийлиш успя да нацели гредата,а след това Нейтън Аке вкара с чудено пласиран удар в долния ъгъл на Търнър за 1:0.

Само три минути по-късно Еди Нкетия беше на косъм от гол, но Аймерик Лапорт изби в последния миг.

В последните десетина минута гостите отново натиснаха сериозно в търсене на гол, но две добри намеси на Ортега гарантираха продължаването на "гражданите" напред.