Манчестър Сити победи Лестър Сити в един от най-вълнуващите мачове от кръга с 1:0 на „Кинг Пауър Стейдиъм”. Точен за „гражданите” при тежката визита на третия бе Габриел Жезус, чийто удар в 80-ата минута направи безпомощен Шмайхел. Вратарят на „гражданите” в 62-ата обаче отрази удар от дузпа на Серхио Агуеро, а също така направи и редица други важни спасявания, които обаче в крайна сметка не спомогнаха на отбора му да вземе нещо от този мач.

Така, Манчестър Сити вече има 57 точки и „смъкна” разликата до Ливърпул на 19 точки, който обаче е и с мач по-малко. Лестър Сити остана трети с 50 пункта и вече е на седем зад „гражданите”

Брендън Роджърс прави три промени в отбора си след нулевото равенство с Уулвърхемптън. Кристиан Фукс влиза в тройката в защитата, а Денис Прает започва в халфовата линия, докато Келечи Ихеаначо ще помага на Джейми Варди в атака.

Айосе Перес, Харви Барнс и наказаният Хамза Чаудри са извън състава.

Хосеп Гуардиола също прави три промени за срещата. Фернандиньо ще партнира на Аймерик Лапорт в отбрана, след като бе резерва срещу Уест Хем. Риад Марез започва, както и Илкай Гюндоган. Николас Отаменди, Давид Силва и Габриел Жезус са на пейката.

Началото в Лестър бе тихо за двата отбора, но първата по-опасна ситуация бе греда. Тя бе на сметката на Лестър, след като Джейми Варди се откъсна от защитата на Ман Сити и стреля с десния крак. Топката преодоля Едерсон, но спря в десния страничен стълб на бразилеца. Отговорът на Манчестър Сити не закъсна и "гражданите" секунди по-късно предизвикаха Каспер Шмайхел. Удар на Риад Марез от средна дистанция бе отразен от датския страж.

В 17-ата минута Шмайхел трябваше да прави много важно спасяване. Агуеро видя вдясно в наказателното поле на "лисиците" Илкай Гюндоган, а германецът стреля, но Шмайхел с крак прати топката далеч напред. В 19-ата пък Бенжамен Менди стреля с левия крак, но рикошет в крака на Еванс изпрати топката в корнер, от който не последва нищо. Поредната добра атака на "гражданите" дойде в 24-ата минута. Отборът направи добра комбинация с пасове по земя, за да може накрая Гюндоган да подаде за Де Бройне. Той стреля технично от дъгата, но топката отиде аут.

В 36-ата минута Едерсон прави зрелищно спасяване след страхотен удар от свободен удар на Джеймс Мадисън. Бразилският страж се придвижи добре и с две ръце боксира в корнер, от който не произлезе нищо. В добавеното време на първата част Ман Сити направи бърза контраатака. Бернардо подаде за Де Бройне, който пусна за Агуеро. Аржентинецът вкара с финес във вратата на Шмайхел, ала бе в позиция на засада.

30 снимки

Манчестър Сити стартираха по-уверено втората част, а в 53-ата минута Шмайхел направи грандиозно спасяване след удар на Де Бройне и с една ръка спря топката, току преди да влети във вратата му. След точно час игра Гюндоган отпрати много силен удар към вратата на Шмайхел, но Денис Прат игра с ръка, а реферът - Пол Тиърни, след съвещание с ВАР, отсъди дузпа. Серхио Агуеро стреля силно в средата, но с крака Каспър Шмайхел неутрализира удара му. Миг по-късно Марез пусна подаване по земя за Кун Агуеро, който се справи с двама бранители на Лестър и стреля, но Шмайхел спаси отново.

В 70-ата минута Мадисън стреля от корнер директно към вратата на Едерсон, но бразилецът изби напред. Рикардо Перейра я спря и центрира за Джейми Варди, който шутира от воле, ала топката профуча встрани от вратата на Едерсон. Риад Марез подаде за резервата Габриел Жезус в 80-ата минута пас вдясно, след като той бе в наказателното поле и с удар с десния крак прекара топката край плонжа на Шмайхел – 1:0.

В 87-ата минута Шмайхел улови топката, след което я подаде за  Прает, който загуби пред границата на наказателното поле. Гюндоган подаде за Бернардо, чийто удар обаче отлетя аут. До края на срещата на "Кинг Пауър Стейдиъм" и "лисици", и "граждани" не показаха нещо атрактивно и трите точки потеглиха към "Етихад". През седмицата Ман Сити има ангажимент към Шампионската лига, след като ще играе срещу Реал Мадрид на "Бернабеу", докато за Лестър идния мач е визита на Норич Сити.

Стартовите състави на двата тима за срещата:

Лестър Сити (3-5-2): Шмайхел – Евънс, Союнджу, Фукс, Перейра, Чилуел, Прает, Тилеманс, Мадисън - Ихеаначо, Варди

Мениджър: Брендън Роджърс

Ман Сити (4-3-3): Едерсон – Уокър, Фернандиньо, Лапорт, Менди – Родри, Гюндоган, Де Бройне – Марез, Бернардо, Агуеро

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Стадион: "Кинг Пауър Стейдиъм"