Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Купата на Англия, след като спечели с 2:0 домакинството си на Брайтън, който се игра на „Олд Трафорд“. Попаденията за „червените дяволи“ реализираха Ромелу Лукаку и Неманя Матич.

Манчестър Юнайтед организира много добра атака в 29-та минута, когато Хуан Мата размени подавания с Антони Марсиал, след което испанецът стреля, но топката рикошира в играч на Брайтън и излезе в корнер.

Минута по-късно, след изпълнението на ъгловия удар се получи разбъркване в наказателното поле на Брайтън, а топката попадна в Крис Смолинг, който стреля, Тим Крул успя да спаси, след това топката срещна левия стълб на вратата му и напусна очертанията на терена.

Брайтън пропусна своята възможност да поведе в резултата в 31-та минута, когато Паскал Грос центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Люис Дънк бе изпуснат от Мактоминей и стреля с глава от чиста позиция, но Серхио Ромеро успя да спаси.

Манчестър Юнайтед поведе в 36-та минута. Неманя Матич центрира по перфектен начин в наказателното поле на Брайтън и сложи топката на главата на Ромелу Лукаку, който отблизо не пропусна да реализира.

Паскал Грос отправи удар от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 51-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Серхио Ромеро.

Две минути по-късно Юрген Локадия отправи хубав удар, но Ромеро внимаваше и спаси.

Локадия отправи много опасен удар от дъгата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 57-та минута, но Ромеро се намеси и боксира в корнер.

Брайтън продължи да създава опасности пред вратата на Манчестър Юнайтед. В 66-та минута Сони Марч центрира в наказателното поле на домакините, където Локадия стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Манчестър Юнайтед удвои своята преднина в 84-та минута. Ашли Йънг центрира от фаул в наказателното поле на Брайтън, където Неманя Матич стреля с глава и вкара топката във вратата на Тим Крул.

По този начин Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Купата на Англия.