Ромелу Лукаку бе с решаваща роля за обрата на Манчестър Юнайтед от 0:1 до 2:1 срещу Челси в дербито от 28-ия кръг на Висшата лига, който се игра на „Олд Трафорд“. Белгийският нападател вкара изравнителния гол за „червените дяволи“ и асистира за второто попадение на Джеси Лингард. Челси излезе напред в резултата с гол на Уилиан. Съдиите отмениха напълно редовен гол на Алваро Мората в 85-та минута, с което лишиха „сините“ от изравнителен гол в края на срещата. Това е втора победа за Жозе Моуриньо в последните му 15 мача срещу Челси.

Челси започна силно мача и в 4-та минута Маркос Алонсо центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Алваро Мората бе изпуснат от Крис Смолинг и стреля, а топката се спря в напречната греда на вратата на Давид де Хеа. След това топката попадна в Еден Азар, който стреля, но Давид де Хеа успя да избие в корнер.

Манчестър Юнайтед направи много сериозен пропуск в 28-та минута, когато Антони Марсиал подаде към Алексис Санчес, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Челси, но загуби равновесие и нанесе слаб удар, който бе спасен от Тибо Куртоа.

Виктор Моузес нанесе слаб удар от разстояние в 29-та минута и Де Хеа нямаше проблеми да спаси.

Челси поведе в резултата в 32-та минута. „Сините“ организираха много бърза контраатака. Уилиан първо пресече атаката на Манчестър Юнайтед, след което комбинира с Еден Азар. Белгийският футболист пусна перфектен извеждащ пас към бразилеца, който излезе сам срещу Давид де Хеа и не пропусна да вкара. Антонио Валенсия покри Уилиан при подаването на Азар към него, а 29-годишният футболист бе изпуснат от Виктор Линдельоф.

Пред Маркос Алонсо се откри добра възможност в 35-та минута в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но ударът му премина встрани от левия стълб на вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед изравни резултата в 39-та минута. Неманя Матич подаде към Алексис Санчес, който продължи към Антони Марсиал, а той комбинира с Ромелу Лукаку, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Тибо Куртоа. Това е първият гол на Лукаку във вратата на Челси.

Еден Азар пропиля много добра възможност в 41-та минута, когато бе в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Той се забави със завършващия удар, след което бе затворен от двама футболисти на „червените дяволи“ и подаде към Маркос Алонсо, който стреля неточно в аут.

Уилиан и Алваро Мората комбинираха много добре в 44-та минута, но испанският нападател стреля неточно.

Дани Дринкуотър отправи далечен удар в 57-та минута, Давид де Хеа не се намеси достатъчно убедително, но Антонио Валенсия успя да изпревари Маркос Алонсо и да изчисти топката.

Алексис Санчес центрира в наказателното поле на Челси в 67-та минута, където Ромелу Лукаку бе оставен непокрит и отправи атрактивен ножичен удар от въздуха, но Тибо Куртоа се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер.

Уилиан стреля от фаул в 69-та минута, Де Хеа първоначално изпусна топката, но след това успя да я улови малко пред гол линията.

Манчестър Юнайтед осъществи пълен обрат в 75-та минута, когато Ромелу Лукаку бе оставен от Антонио Рюдигер и Педро Родригес да центрира в наказателното поле на Челси, където Джеси Лингард бе непокрит и с глава вкара топката във вратата на Тибо Куртоа.

Андреас Кристенсен пусна перфектен извеждащ пас към Уилиан в 77-та минута. Бразилецът навлезе в наказателното поле и бе сам срещу Де Хеа, но ударът му бе спасен от вратаря на Манчестър Юнайтед.

Линдельоф допусна много груба грешка в 77-та минута, когато изрита топката и тя рикошира в Алваро Мората, след което отиде в Педро Родригес, който бе непокрит в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но бившият футболист на Барселона се забави и това позволи на Крис Смолинг да му изчисти топката.

Напълно редовен гол на Алваро Мората не бе зачетен в 85-та минута. Франсеск Фабрегас пусна отличен извеждащ пас към Мората, който бе покрит от защитник в „червено“ и нападателят на Челси вкара топката във вратата на Де Хеа, но бе маркирана засада, която не съществуваше.

Манчестър Юнайтед се завърна на второто място във временното класиране с актив от 59 точки, докато Челси се смъкна на пета позиция с 53 точки. „Сините“ изостават на две точки от четвъртия Тотнъм, който е с 55, а Ливърпул е трети с 57 точки.