Шампионът Лестър профука предна от два чисти гола срещу Кристъл Палас, за да стигне до крайното 2:2 на „Селхърст парк“. Възпитаниците на мениджъра Крейг Шекспир започнаха силно мача и поведоха още в 6-ата минута, когато централният бранител Роберт Хут се разписа.

Домакините се опитаха да отговорят моментално, като Уилфред Заха и Кристиан Бентеке имаха добри възможности, но късметът покри „лисиците“.

Футболистите на Сам Алърдайс продължиха да бъдат далеч по-активният тим, но въпреки това нов гол в мача до почивката не падна.

Противно на логиката и по-добрата игра на Палас през първата част, Лестър реализира нов гол в началото на второто полувреме. Само седем минути след подновяването на играта, Джейми Варди успя да изненада отбраната на домакините и да покачи на 2:0.

Този път обаче, отговорът на домакините дойде почти веднага. Две минути след втория гол в мача, Йоан Кабай успя да намали и да върне надеждите на своите. Крайният резултат в срещата бе оформен от Кристиан Бентеке, който бе точен за 2:2 в 70-ата минута.

В друг интересен мач от кръга в Англия, Евертън победи трудно Бърнли с 3:1 и се изкачи с две позиции във временното класиране, изпреварвайки отборите на Манчестър Юнайтед и Арсенал. „Карамелите“ обаче имат и три мача повече от своите съперници.

Борещият се за оставане в елита тим на Съндърланд се добра до точка при домакинството си на Уест Хем Юнайтед. „Черните котки“ вкараха решителен гол в продължението на срещата, за да стигнат до 2:2. Точката обаче не им помага особено, като тимът на Дейвид Мойс остава на последната позиция във временното класиране с актив от 21 точки.

По-късно днес е двубоят Саутхемптън - Манчестър Сити.