Отборът на Кристъл Палас записа много важна победа в 27-ия кръг на Висшата лига, надвивайки като гост Лестър Сити с 4:1. Миши Батшуай даде аванс на „орлите” в 40-тата минута с първия точен удар за лондончани, а в 64-ата Джони Еванс изравни на „Кинг Пауър Стейдиъм”. Шест по-късно, с втория си точен удар, Палас отново поведе, а герой бе Уилфрид Заха. В 81-ата минута пък Лука Миливойевич бе точен от дузпа, слагайки точка на спора между двата тима. В 94-ата минута пък Уилфрид Заха отбеляза своя втори гол.

По този начин Палас удължи агонията във Висшата лига за Лестър. „Лисиците” имат едва един успех през 2019-а година, като от 1-и януари досега имат една-единствена точица – срещу Ливърпул на „Анфийлд” – 1:1.

Същевременно Кристъл Палас се настани на 13-ото място и е с 30 точки, на две точки зад днешния му опонент.

Лестър стартира по-мобилизирано срещата и бе близо до това да открие в деветата минута, когато Джейми Варди засече центриране с глава, но топката премина на сантиметри край десния стълб на Висенте Гуаита.

Хората на Клод Пюел продължиха да доминират в темпото и играта, но в 41-ата минута Батшуай откри за Палас. Джеймс МакАртър стреля от средна дистанция, а белгийският нападател отклони и прати топката в обратния ъгъл на Шмайхел – 1:0.

Въпреки гола пасив, Лестър продължи да е по-настоятелният отбор, а това му се отблагодари в 64-ата минута. Харви Барнс центрира топката отдясно, след като я получи от ъглов удар, а Джони Еванс нанесе добър изстрел, който остави без шанс Гуаита – 1:1.

Радостта на Лестър Сити трая шест минути, след като МакАртър центрира превъзходно за Заха, който бе оставен непокрит отдясно и от въздуха матира Шмайхел – Палас отново поведе.

В 81-ата минута пък Джони Евънс препъна Джефри Шлуп в наказателното поле на домакините, а Антъни Тейлър посочи бялата точка. Зад топката застана Лука Миливойевич, който продължи да е перфектен през този сезон от дузпата и покачи на 3:1.

До края остана време на Уилфрид Заха да отбележи своя втори гол след шеметна контра в 94-ата минута.