Меденият месец продължава и няма изгледи скоро да спре! Манчестър Юнайтед продължава да цъфти под ръководството на Оле Гунар Солскяер и полека-лека на "Олд Трафорд" сякаш започва да се завръща духът от времето на Сър Алекс насам.

"Червените дяволи" закачиха поредния скалп на коланите си при Убиеца с бебешко лице. Те не позволиха изненада и в домакинството на Брайтън, което взеха с 2:1, а норвежецът продължава да записва със златни букви името си в историята на мениджърите на Театъра на мечтите.

При него отборът вече е със седем победи в първите му седем мача във всички турнири. И с това няма как да се похвали нито един от великаните, водили този клуб в 140-те години от основаването му. А Солскяер със сигурност ще иска да увеличи още тази серия.

Срещу клетите "чайки" всичко свърши още преди почивката. Пол Погба, който играе като отвързан след уволнението на омразния му Жозе Моуриньо, откри резултата от дузпа, а малко преди края на първата част и Маркъс Рашфорд се разписа, за да сложи точка на спора още преди да е преполовен.

Все пак в заключителната четвърт на двубоя Паскал Грос реализира почетното попадение за гостите от юга, но вече увереността в играчите на Юнайтед е друга и такова развитие нямаше как да ги разклати до края на битката.

Още от началото на мача домакините наложиха надмощието си, но чистите положение липсваха до 20-та минута. Тогава Маркъс Рашфорд получи страхотна топка в наказателното поле, но хубавият му удар беше избит в полседния момент от защитник.

В следващите само три минути пред английския национал се откриха още две страхотни възможности, но първият му удар беше избит точно от голлинията в 22-та минута, а вторият при следващата атака мина над вратата. Но този натиск нямаше как да не се увенчае с успех.

В 26-та минута Пол Погба тръгна на слалом в наказателното поле и падна на земята след съприкосновение с Гаетан Бонг. Французинът се свлече някак твърде леко, но реферът прецени, че има достатъчно основания да покаже бялата точка. От нея най-скъпата покупка на "червените дяволи" не сбърка и откри резултата - 1:0.

До почивката домакините продължаваха да налитат за радост на феновете си. Но и Антони Марсиал се записа с огромен пропуск в 35-та минута или по-точно пак вратарят на Брайтън заслужава аплодисментите за намесата си.

Но в 42-та минута резултатът вече стана 2:0. Тогава Рашфорд се реабилитира за пропуските си в средата на полувремето, след като получи страхотен пас от Диого Далот в наказателното поле, със защитник на гърба си и почти загубил равновесие успя да пласира фалцов удар в далечния ъгъл на вратаря и отбеляза втория гол за тима си в мача. При 2:0 дойде и почивката.

След подновяването на играта "червентие дяволи" понамалиха темпото. И въпреки това имаха шансове да стигнат и до класиката, но направиха непростими пропуски. В 54-та минута Джеси Лингард стреля на сантиметри от дясната греда, а три минути след това и Антони Марсиал не успя да уцели вратата за сантиметри от изгодна позиция.

В 59-та минута и Пол Погба опропасти хубава ситуация за тима си и тази разсеяност пред противниковата врата просто трябваше да бъде наказана за назидание за всички тези пропуски. И "чайките" го сториха в 72-та минута.

Тогава Дейви Пропер центрира перфектно в наказателното поле, защитник на домакините увисна и топката попадна на крака на Паскал Грос пред вратарското поле. Макар и със съперник на гърба си той опази кълбото и с мощен шут в сглобката направи безпомощен дори вездесъщия Давид де Хеа.

Това обаче беше всичко до края на мача. Юнайтед комфортно опази преднината си и не допусна треперене, въпреки че авансът му беше само един гол. А в последната минута Погба дори пропусна да вкара втория си гол в мача. Така след седмата си поредна победа във всички турнири, Оле Гунар Солскяер продължава да мечтае.

Тимът му вече е с актив от 44 точки на петата позиция и е само на три от зона Шампионска лига, където се намира Челси преди дербито с Арсенал. Брайтън е 13-и със своите 26 точки и е все още далеч от опасната зона. От нея го делят седем точки.