Докато у нас отбелязвахме един от най-светлите християнски празници – Великден, в Англия също се получи своеобразно възкресение. Лидерът в класирането Челси допусна нова загуба – втора за последните 4 мача – и върна с пълна сила интригата за титлата. Разликата до втория Тотнъм намаля до само 4 точки, а до края двата отбора имат да изиграят по 6 мача.

Кои бяха ключовите двубои от 33-ия кръг на Висшата лига? Нека си припомним какво се случи през уикенда на Острова...

Тотнъм – Борнемут 4:0

„Шпорите“ дадоха началото в събота със седмата си поредна победа в първенството. Съкрушеният опонент този път беше Борнемут, който отнесе същия брой голове във вратата си както и Уотфорд седмица по-рано. Хари Кейн се завърна на успешния път с гол и асистенция, а Хьон-Мин Сон този път скромничко се разписа само веднъж. Това успя да стори дори нароченият за гонене Винсънт Янсен, което казва достатъчно за стабилността в защитната игра на „черешките“.

Кристъл Палас – Лестър Сити 2:2

Шампионите без съмнение изпуснаха спечелен мач. Роберт Хут откри за тях още в 6-ата минута, а в 52-ата минута Джейми Варди се отчете с 11-ия шампионатен гол. Всичко се нареждаше чудесно за хората на Крейг Шекспир, ако не беше попадението на Йоан Кабай само две минути по-късно. До края „лисиците“ не издържаха на напрежението и в 70-ата минута Кристиан Бентеке фиксира крайния резултат.

Евертън – Бърнли 3:1

Доста безпроблемен следобед за „карамелите“ на Роналд Куман, макар и всички голове да паднаха след почивката. Решаващ за изхода на мача се оказа автоголът на Бен Мий в 71-ата минута, който позволи на мърсисайдци да поведат с 2:1. Три минути по-късно головият хищник Ромелу Лукаку постави гостите пред непосилна задача и затова не е чудно, че те останаха само с 1 успех в последните си 5 шампионатни срещи.

Стоук Сити – Хъл Сити 3:1

Свободното падане на „грънчарите“ най-сетне приключи. Жертва се оказа борещият се за оцеляването си Хъл, който засега успява да левитира над опасната зона в дъното на таблицата. Марко Арнаутович, Питър Крауч и Джердан Шакири бяха точни за състава на Марк Хюз, докато почетното попадение за „тигрите“ реализира Хари Магуайър.

Съндърланд – Уест Хем 2:2

Драматично равенство за хората на Дейвид Мойс. Ако не беше късният изравнителен гол на Фабио Борини в 90-ата минута, „черните котки“ щяха да изглеждат съвсем обречени в биткат за оцеляване. Те все пак намериха сили на два пъти да се връщат в двубоя срещу „чуковете“, въпреки че равенството не подобрява кой знае колко шансовете им за спасение.

Уотфорд – Суонси 1:0

„Лебедите“ имаха чудесен шанс да извлекат максимума от загубата на Хъл Сити, но не го сториха. Попадение на Етиен Капу в 42-ата минута беше достатъчно, за да донесе крайния успех на „стършелите“, които събраха 40 точки в актива си и биха могли да бъдат спокойни за своето оцеляване.

Саутхемптън – Манчестър Сити 0:3

Клод Пюел и неговите „светци“ бяха отнесени от истински ураган през второто полувреме. Капитанът Венсан Компани поведе Сити с гол в 55-ата минута, а в 77-ата Лерой Сане удвои. Последният пирон в ковчега на „Саутхемптън“ заби Серхио Агуеро, с което отборът на Пеп доказа, че остава в битката за третото място до самия край.

Уест Бромич – Ливърпул 0:1

Много нервен мач за „червените“, които къде с късмет, къде с майсторство успяха да изкопчат победа на „Дъ Хоутърнс“. Роберто Фирмино вкара с глава в края на първото полувреме, а през второто тимът се нуждаеше от решителните намеси на вратаря Симон Миньоле. В края пък Алберто Морено пропусна на празна врата, което за негов късмет не се оказа фатално.

Манчестър Юнайтед – Челси 2:0

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо заяви, че успехът над бившия му клуб не го кара да се чувства по-щастлив. Малко е трудно да го повярваме предвид историята на сблъсъците между него и колегата му край тъчлинията Антонио Конте. Маркъс Рашфорд и Андер Ерера отбелязаха головете в мрежата на Асмир Бегович, а „сините“ не предложиха нищо смислено в играта си. На всичкото отгоре с този резултат „червените дяволи“ запазват изцяло шансове за класиране в топ 4.

Мидълзбро – Арсенал 1:2

Арсенал не позволи на Евертън да го задмине в подреждането, като с цената на доста усилия победи Боро навън. Головете за лондончани отбелязаха Алексис Санчес (42') и Месут Йозил (71'), а между тях Алваро Негредо се бе разписал за домакините.