Отборът на Евертън нанесе същински погром за Манчестър Юнайтед през този сезон, след като го победи с 4:0 в мач от 35-ия кръг от Премиър лийг. Това е най-тежкото поражение за „червените дяволи” през тазгодишната кампания, като само Тотнъм успя да удари по-солидно този сезон по Юнайтед, но с 3:0 през август 2018-а.  Същевременно пък отборът на Евертън постигна три победи поред у дома, когато се изправят срещу отборите от Топ 6 в Англия, след като надвиха Челси, Арсенал и Манчестър Юнайтед, без да допуснат попадение.

Загубата удря здраво по амбициите за тима на Оле Гунар Солскяер за класиране в Топ 4, след като „червените дяволи” остават шести с 64 точки. По този начин четвъртият Арсенал ще може да дръпне на пет точки преднина спрямо Юнайтед, ако победи Кристъл Палас по-късно в неделя. На фона на огромния провал, който претърпяха гостите в Ливърпул, то за тима предстои мач с Манчестър Сити през средата на седмицата.

Същинският голов терор от Евертън стартира в 13-ата минута, когато Ричарлисон откри резултата, а в 28-ата Гилфи Сигурдсон удвои, ставайки най-резултатният футболист срещу Манчестър Юнайтед в последните шест години. Втората част видя нови два гола от „карамелите”, дело на Люка Дин в 56-ата и Тио Уолкот.

Силва изведе своите в схема 4-2-3-1, като Дин и Коулман действаха по бековете, а Гана Гей и Морган Шнайдерлен оперираха в средата. Нападателят бе Доминик Калвърт-Люин.

Оле Гунар Солскяер направи три промени от мача с Барселона. Лукаку, Матич и Далот стартираха за сметка на Ашли Йънг, Скот МакТоминей и Джеси Лингард.

Домакините стартираха значително по-активно мача, а първата голяма ситуация дойде в десетата минута. Тогава стана поредното центриране, като именно с този способ „карамелите” тормозеше отбраната на Юнайтед в хода на частта. Идриса Гана Гей центрира отдясно добре на далечна греда за Ричарлисон, който се пребори с Фред и стреля мощно, но блестящ рефлекс на Де Хеа предотврати сигурен гол. Последва добавка, но топката излезе встрани.

Все пак Евертън стигна до първия гол три минути по-късно. Домакините изпълниха тъч, а Доминик Калвърт-Люин отклони назад за Ричарлисон, който с ножичен удар прати топката във вратата на Юнайтед – 1:0.

В 19-ата минута пък дойде първият шанс за гостите, след като Маркъс Рашфорд стреля с външен удар отляво, но топката отлетя аут. Така дойде 28-ата минута, когато домакините реализира контраатуващо скоростно нападение, а Сигурдсон овладя в половината отляво и проби навътре. Исландецът не се поколеба и отправи силен удар от далечна дистанция, като това изненада стража на Юнайтед и резултатът стана 2:0 за домакините.

В 40-тата минута пък Де Хеа сбърка при подаването си, а отбраната на „червените дяволи” за сетен път действа безобразно, но за щастие на гостите ударът на Ричарлисон бе уловен от стража на Юнайтед. В 56-ата минута Евертън покачи още повече своя актив. Топката бе доставена от ъглов удар, а Де Хеа боксира напред. Малко зад границата на наказателното поле бе Люка Дин, като френският защитник не се посвени да стреля през купа от играчи, а топката бе пласирана блестящо в десния ъгъл на испанския вратар – 3:0.

Миг по-късно дойде нов корнер за „карамелите”, като топката бе пратена директно към вратата на Де Хеа, а стражът я изчисти в сетния миг с десния крак. В 63-ата минута пък дойде време за четвъртия удар на Евертън срещу Манчестър Юнайтед. Защитата на отбора действа за пореден път повече от безобразно, като Гилфи Сигурдсон пусна по земя вляво за Уолкот. Скоростният халф напредна навътре и с десния крак по диагонала прати топката за четвърти път във вратата на Юнайтед.

Постепенно темпото на стадиона край "Стенли Парк", а Евертън позволи на Юнайтед да контролира повече топката, но до опасни ситуации пред вратата на Джордан Пикфорд не се стигна, като апатичната игра за гостите продължи с пълна сила.

В самия край на мача Марко Силва замени Люка Дин, който получи контузия, а проблемите за треньора на Евертън се увеличиха, след като и Ричарлисон се контузи. Фил Джоунс от Юнайтед също напусна с травма в началото на второто полувреме. В следващия кръг седмия Евертън, който има 49 точки, гостува на Кристъл Палас на „Селхърст Парк”.