Манчестър Юнайтед отнесе звучен шамар в домакинството си на Кристъл Палас. "Червените дяволи" загубиха от Кристъл Палас на своя "Олд Трафорд" с 1:2, като развръзката дойде в късна драма. Това беше първото им поражение за кампанията.

Андре Аю откри за гостите от Лондон преди почивката, а в 70-та минута Маркъс Рашфорд пропусна дузпа и не можа да изравни. Даниел Джеймс го стори в 89-та минута, но Патрик ван Аанхолт върна аванса на "орлите" в последните минути на продължението и донесе историческия успех на тима си.

Това беше първи успех на Палас над този съперник в ерата на Висшата лига. Тимът от столицата за последно надделя над "червените дяволи" на 11 май 1991 г., а на "Олд Трафорд" не познаваха вкуса на успеха от 30 години, поне що се касае за мач от първенството.

От самото начало домакините наложиха доминация и имаха по-чистите ситуации. Още в 11-та минута Маркъс Рашфорд направи самостоятелен пробив, при който беше близо до попадението, но в крайна сметка в последния момент топката беше изчистена.

Даниел Джеймс малко по-късно се озова на страхотна позиция, но вратарят на "орлите" беше на мястото си и спаси. "Червените дяволи" продължиха с натиска, но и с пропуските, като изстрел на Рашфорд в средата на полувремето мина с малко над вратата.

Така се стигна до ледения душ за "орлите" в 32-та минута. Тогава изритана от вратаря топка беше отклонена с глава от Джефри Шлуп, който надскочи Виктор Линдельоф и изведе Джордан Аю сам срещу вратаря и ганаецът с перфектен шут преодоля Де Хеа за 1:0.

И за да е още по-лошо за домакините, веднага след това попадение с травма напусна Люк Шоу. А почти веднага след смяната Вилфрид Заха беше близо до второ попадение, но в крайна сметка ударът му беше избит в корнер.

Последното положение преди почивката беше за домакините в 42-та минута, когато от пряк свободен удар Пол Погба прати топката на сантиметри над гредата. Така почивката дойде при гол аванс в полза на лондончани.

След подновяването на играта "червените дяволи" продължиха да атакуват, но нямаха толкова чисти ситуации. Те бяха най-близо до изравняването в 69-та минута. Тогава Лука Миливоевич спъна отзад Скот МакТоминей и реферът не се поколеба да покаже бялата точка. Въпросът е дали не спести втори жълт картон за сърбина.

Маркъс Рашфорд застана зад топката и стреля мощно, но топката срещна страничната греда. Така във втори пореден мач Юнайтед изпуска дузпа, след като срещу Уулвърхемптън предния кръг Погба не можа да се разпише от 11-те метра.

В 82-та минута реферът разгледа претенции на домакините за дузпа, но прецени, че няма как да покаже за втори път бялата точка и мачът продължи. А развръзката дойде в последните минути. Първо в последната минута на редовното време многоходова комбинация стигна до Даниел Джеймс и той с перфектен удар в сглобката на вратата направи 1:1.

Така поне щеше да спести срама на тима си да падне от отбор, който не го беше бил на стадиона му 30 години. Но Палас мислеше друго. В 93-та минута Вилфрид Заха направи пробив, Аарън Уан Бисака го спря, но сложи топката на крака на Патрик ван Аанхолт, който стреля в ъгъла на Де Хеа, испанецът изби, но в мрежата си и резултатът беше оформен 2:1 в полза на "орлите".

След тази развръзка Юнайтед остава с 4 точки в средата на таблицата, като има същия актив с Кристъл Палас и куп други отбори във Висшата лига след три кръга.