Манчестър Юнайтед победи Хъдърсфийлд с 2:0 в осминафинал в турнира за Купата на Англия. Двата гола за победата реализира Ромелу Лукаку в 3-ата и 56-ата минута на срещата.

Още в 3-ата минута на двубоя Лукаку даде аванс на "червените дяволи" като се възползва от празно пространство и наказа вратаря на Хъдърсфийлд Йонас Льосол. Постепенно "териерите" започнаха да атакуват по-активно и започнаха да тормозят Ромеро.

Моуриньо след успеха

Домакините опитаха да затруднят отбраната на Юнайтед като в 28-ата минута на двубоя Уилямс от далечна дистанция опита да матира Ромеро, но не сполучи. Атаките на Юнайтед бяха спирани с добри действия на отбраната на домакините.

Мата: Почувствах се като глупак

В 45-ата минута Мата се възползва от пас на Ашли Йънг и вкара топката във вратата на Льосол, но попадението беше отменено поради засада на испанеца, и то чрез системата VAR. Така момчетата на Моуриньо се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Вагнер: Играхме добре, доволен съм, независимо от поражението

Юнайтед подпечата победата си в 56-ата минута, това стана след идеален пас от страна на Алексис Санчес към Ромелу Лукаку, който надбяга двама бранители на домакините и вкара втория си гол в мача.

В последните минути на двубоя Юнайтед доигра двубоя и закономерно си осигури мястото на 1/4-финалите.