Гол на Лука Дин от пряк свободен удар в добавеното време на мача донесе точката за Евертън и попречи на Уотфорд да завоюва победа над бившия си мениджър Марко Силва. Последният двубой от 16-ия кръг на Първа лига завърши при  резултат 2:2.

Силва бе уволнен от Уотфорд през миналия сезон след интереса на Евертън към него, а двата клуба все още продължават споровете си за португалеца.

Уотфорд бе на крачка от напълно заслужени три точки преди французина Дин да преодолее Бен Фостън с перфектното си изпълнение само секунди преди края на мача.

Евертън започна двубоя прекрасно, след като друг бивш на Уотфорд в лицето на Ричарлисон даде ранен аванс, макар и при попадението "карамелите" да имаха късмет поради факта, че при атаката Тио Уолкът бе в засада. В последствие Андре Гомес намери прекрасно Ричарлисон, който пък от точката за дузпата отправи отличен изстрел.

Уотфорд обаче бе по-опасният отбор през цялата вечер, а в края на първото и началото на второто полувреме близо до гола бяха Трой Дийни и Роберто Перейра.

Закономерното изравняване се случи в 63-ата минута. С първото си докосване Жерар Деулофеу изведе отдясно Кико Фемения, той пък намери в наказателното поле Роберто Перейра. Неговият изстрел срещна страничния стълб, но Шеймъс Коулман имаше малшанса да се окаже на пътя на отбитата топка и да я вкара в собствената си врата.

По-малко от две минути по-късно пък обратът бе пълен. Отново Перейра бе в основата. Той се възползва от бързо изпълнен фаул и хубава комбинация, за да центрира отдясно, а на границата на малкото наказателно поле връхлитащия Абдулайе Дукоре реализира с глава.

Малко след това Евертън получи чудесен шанс да изравни, след като бившият играч на Лудогорец Кристиан Кабаселе фаулира в наказателното поле Йери Мина. Само че Бен Фостър спаси дузпата, изпълнена от Гилфи Сигурдсон. Исландецът стреля в средата на вратата, но Фостър внимаваше и с крак успя да избие.

Оттам насетне Уотфорд контролираше спокойно двубоя и не позволяваше на съперника да създаде опасности пред вратата. Това бе така и в даденото шестминутно продължение. Последните му секунди обаче се оказаха фатални за гостите, които вече предвкусваха трите точки.

Отново Кабаселе бе грешникът, след като на границата на наказателното поле игра с ръка при единоборство срещу Майкъл Кийн. А Лука Дин чакаше само това - с елегантно изпълнения в горния ъгъл французинът донесе точката на своя отбор.

В класирането Евертън е седми с 24 точки, а Уотфорд е 12-и с 21.