Ливърпул победи гостуващия Уотфорд с 5:0 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Класическата победа на „червените“ бе гарнирана с чудесни голове, придали блясък на класиката.

Четири от тях вкара Мохамед Салах преди почивката, а други два след нея за общо четири в двубоя. Той асистира и за великолепното попадение с пета на Роберто Фирмино.

Ливърпул се възползва от неучастието този уикенд в първенството на заетите с ФА Къп Тотнъм и Манчестър Юн, за да се доближи на 2 точки от „червените дяволи“ и да изпревари „шпорите“ също с две. Мърсисайдци са трети с 63 пункта, докато Уотфорд слезе на 11-ата позиция с 36.

Мохамед Салах не се бави много и откри с индивидуален пробив резултата в полза на Ливърпул - 1:0 срещу Уотфорд още в 4-ата минута.

Играчът на Ливърпул Емре Джан получи контузия още 25-ата минута на мача срещу Уотфорд. Той бе заменен принудително от Джеймс Милнър в състава на "червените".

В 39-ата минута отлична бърза контра за Ливърпул завърши с мощен изстрел на Роберто Фирмино, но топката бе отразена от вратаря нна Уотфорд Карнезис.

охамед Салах удвои преднината на Ливърпул срещу Уотфорд. Египтянинът направи 2:0 в 42-ата минута, възползвайки се от чудесното центриране отляво на Андрю Робертсън.

Ливърпул взе аванс от два чисти гола срещу гостуващия Уотфорд още до почивката в мача от 31-ия кръг на Висшата лига. И двата гола реализира Мохамед Салах - в 4-ата и 42-ата минута.

Гол-фантазия вкара Роберто Фирмино в 49-ата и направи резултата 3:0 за Ливърпул срещу Уотфорд.

След двата си гола преди това този път Мохамед Салах се превъплъти и в асистент на голмайстора, като му центрира топката чудесно от десния фланг.

Роберто Перейра в 52-ата минута от фаул успя да разтресе гредата на вратата на Ливърпул.

В 77-ата минута Садио Мане нахлу в пеналта на „стършелите“ и остави топката на Салах. Египтянинът започна да танцува в пеналта на Уотфорд, тръшна трима в жълто и прати технично топката в ъгъла за 4:0.

В 83-ата минута Карнезис попречи и на Дани Ингс да се запише сред стрелците за Ливърпул.

Дани Ингс получи нов шанс в 85-ата, но шастието да вкара за четвърти път в мача се падна отново на Салах - 5:0.

С това той оформи фараонския си подарък за своя тим - цели четири гола и общо пет за феномалния атакуващ футбол на Ливърпул.