Отборът на Лестър Сити постигна изключителна победа при домакинството си на Манчестър Юнайтед с резултат 4:2 в мач-спектакъл от 8-ия кръг на английската Висша лига. Мейсън Грийнууд даде тон за головото шоу в 19-ата с фантастичен удар от дистанция, а Юри Тилеманс изравни в 31-ата минута с ново красиво изпълнение. Чаглар Союнджу донесе пълния обрат за домакините в 78-ата, а Маркъс Рашфорд се завърна в игра и изравни 82-ата минута. Секунди след това Джейми Варди отново даде аванс на "лисиците",а резервата Патсон Дака оформи крайния резултат в добавеното време на срещата.

Gulliver/GettyImages
99 снимки

Двата тима изиграха вихрен двубой и направиха отлична реклама на английската Висша лига. През първата част и двата отбора създадоха няколко опасни ситуации и си отбелязаха по едно попадение. През втората част надлъгването беше основното действие, а в последния четвърт час настана истиска голово феерия. "Лисиците" стигнаха до пълен обрат, но "червените дяволи" успяха да изравнят. Те обаче се оказаха неподготвени и допуснаха да изостават отново секунди след изравняването, а до края Лестър наказа още свооте гости с четвърто попадение и заслужено се поздрави с успеха.

По този начин възпитаниците на Брендън Роджърс се изкачиха до 11-ата позиция с актив от 11 точки, докато тези на Оле Гунар Солскяер са пети с 14 пункта. В следващия кръг Лестър гостува на Брентфорд, но преди това ще пътува и до Русия за двубой със Спартак Москва в Лига Европа. За Ман Юнайтед предстои предстои домакинство на Аталанта в Шампионската лига, а идния уикенд приемат временния лидер Ливърпул в голямото дерби на английския футбол.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Изненадата в състава на гостите бе появата на капитана Хари Магуайър като титуляр, след като в последните седмици се възстановяваше от контузия. Мястото до него бе поверено на Виктор Линдельоф, а по крилата действаха Уан-Бисака и Люк Шоу. Пол Погба и Неманя Матич оформиха дуото в средата на терена, а в предни позиции бяха Кристиано Роналдо, който беше подкрепян от Бруно Фернандеш, Джейдън Санчо и Мейсън Грийнууд.

От своя страна Брендън Роджърс отново трябваше да се справя с отсъствието на няколко важни играчи на своя тим. Той заложи на схема с трима бранители в лицето на Чаглар Союнджу, Джони Еванс и Даниел Амарти, а по цялата дължина на фланговете действаха Тимоти Кастан и Рикардо Перейра. В средата на терена местата бяха за Юри Тилеманс и Бубакари Сумаре, а пред тях Джеймс Мадисън действаше малко зад Джейми Варди и Келечи Ихеаначо.

В началните минути домакините опитаха да наложат натиск като създаваха опасни атаки на скорост, които обаче не доведоха до намеса на вратаря Давид Де Хеа.

В 13-ата минута Мейсън Грийнууд направи чудесно двойно подаване с Бруно Фернандеш, след което напредна към наказателното и стреля, но право в ръцете на Каспер Шмайхел.

Ман Юнайтед обаче успя да открие резултата в 19-ата минута след фантастично изпълнение на Грийннуд. Английският национа комбинира отново с Фернадеш, който му върна топката и от над 25 метра крилото на "червените дяволи" отправи много силен удар, който не остави шансове на Шмайхел и влетя в горния му ляв ъгъл - 0:1.

Лестър се опита да отговори две минути по-късно, след като се стигна до два блокирани удара от страна на Тимоти Кастан и Келечи Ихеаначо. Накрая Джейми Варди също шутира пред дъгата на пеналтерията по тревата, но слабо и право в обятията на Де Хеа.

„Лисиците“ бяха много близо до изравняването в 27-ата минута, когато Джеймс Мадисън намери Рикардо Перейра отдясно в наказателното поле, а португалецът опита да намери Варди на далечната греда, но подаването се получи в удар, който премина на сантиметри от дясната греда на Де Хеа.

Минута по-късно Юнайтед пък блеше близо до втори гол. Люк Шоу намери Джейдън Санчо отляво, английският национал напредна и комбинира с Кристиано Роналдо в наказателното поле, а португалската звезда стреля, но Шмайхел парира.

60 секунди по-късно Хари Магуайър засече с глава центриране от корнер, но в аут.

Лестър обаче стигна до изравняването в 31-ата минута, а попадението беше дори по-красиво от това на Грийнууд. Магуайър се засуети след пас от Де Хеа отляво, което позволи на Перейра да му отнеме и веднага намери Юри Тилеманс в  наказателното поле. Белгиецът моментално отправи страхотен фалцов удар, който просто "обра паяжината" в дясната сглобка на Де Хеа, който бе безпомощен - 1:1.

Пет минути преди края на първата част отново Тилеманс създаде проблеми на гостите, след като проби през центъра и комбинира с Ихеаначо, който овладя и стреля пред наказателното поле, но покрай лявата греда на Де Хеа.

Още с началото на второто полувреме Лестър стигна до ситуация пред вратата на Де Хеа, който улови точен удар на Ихеаначо.

В следващите няколко минути Ман Юнайтед отправи два изстрела чрез Грийнууд, които обаче бяха неточни.

В 55-ата минута „червените дяволи“ бяха близо до това отново да поведат в резултата, но мощен удар на Неманя Матич от около 25 метра прелетя точно над напречната греда на Шмайхел.

Нападателят на гостите Маркъс Рашфорд се завръна в игра след дълго лечение на контузия в 65-ата минута като замени Джейдън Санчо.

В тези миунти двата отбора се надлъгваха и рядко се стигаше до опасности пред някоя от двете врати.

Лестър можеше да осъществи пълен обрат в 75-ата минута, когато неразбирателство в центъра даде шанс на Тилеманс да открадне топката, напредна към наказателното поле и шутира, но Де Хеа успя да докосне топката и след това тя се отби от дясната греда.

Натискът на "лисиците" се засили и три минути по-късно тъкмо появилия се на терена Патстон Дака бе изведен отдясно в наказателното поле и шутира в билзкия ъгъл, но Де Хеа спаси, а после играч на гостите изчисти в корнер.

Пълният обрат обаче стана факт след изпълнението на ъгловия удар. Топката бе центрирана в наказателното поле, тя стигна до Перейра, който опита удар, но бе блокиран. Стигна се до риокшет в Магуайър, а кълбото стигна до Чаглар Союнджу, който отблизо не остави шансове на Де Хеа - 2:1.

„Червените дяволи“ обаче успяха да отговорят в 82-ата минута, когато изравниха резултата. Виктор Линдельоф отправи фантастичен дълъг извеждащ пас зад гърба на защитата към Маркъс Рашфорд, който се измъкна и отбеляза за 2:2.

Няколко секунди след изпълнението на центъра обаче Лестър взе отново аванс. Топката бе пратена на левия фланг към Айосе Перес, той центрира към Джейми Варди около точката за дузпа и нападателят не пропусна да реализира.

В 85-ата минута бранителите на Манчестър Юнайтед блокираха последователно два много опасни удара, които можеха да сложат точка на спора.

Четвъртият гол обаче падна в 91-ата минута, когато центриране от фаул в наказателното поле намери резервата Патсон Дака и той отбеляза за крайното 4:2.

В последните секунди на срещата Скот МакТоминей опита удар, но право в ръцете на Шмайхел и по този начин беше сложен край на двубоя.

FT | ЛЕСТЪР СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  4:2

0:1 Мейсън Грийнууд 19'

1:1 Юри Тилеманс 31'

2:1 Чаглар Союнджу 78'

2:2 Маркъс Рашфорд 82'

3:2 Джейми Варди 83'

4:2 Патсон Дака 90+1'

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕСТЪР СИТИ (3-4-1-2): 1. Каспер Шмайхел (к) - 18. Даниел Амартей, 6. Джони Еванс, 4. Чаглар Союнджу, 21. Рикардо Перейра, 8. Юри Тилеманс, 42. Бубакар Сумаре, 27. Тимоти Кастан - 10. Джеймс Мадисън - 14. Келечи Ихеаначо, 9. Джейми Варди

Мениджър: Брендън Роджърс

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД (4-2-3-1): 1. Давид Де Хеа - 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър (к), 2. Виктор Линдельоф, 23. Аарън Уан-Бисака - 31. Неманя Матич, 6. Пол Погба - 25. Джейдън Санчо, 18. Бруно Фернадеш, 11. Мейсън Грийнууд - 7. Кристиано Роналдо