Отборът на Евертън постигна победа с 3:1 при домакинството си на Кристъл Палас от 27-ия кръг на Висшата лига. Така „карамелите“ се върнаха на победния път, след тежкото поражение от Арсенал с 1:5 в предходния кръг. Важна роля за успеха изигра Умар Ниасе, който освен гол, записа и асистенция на името си. Гилфи Сигурдсон и Том Дейвис се разписаха по веднъж.

За „орлите“ попадението отбеляза Лука Миливоевич от дузпа.

Със спечелените три точки, Евертън събра 31 на десетото място. Палас е 14-и с 27.

Първото полувреме премина равностойно, а положения се разкриха и пред двете врати. Първата по интересна ситуация дойде в 14-ата минута и бе в полза Палас. „Орлите“ спретнаха чудесна атака, при която Лука Миливоевич стреля от воле. Хубавият му изстрел обаче прелетя край левия стълб.

„Карамелите“ отвърнаха в 28-ата минута, когато Идриса Гай достигна до една отбита топка в наказателното поле, насочи опасен изстрел, но Уейн Хенеси направи марково спасяване.

В продължението на първата част Палас имаше великолепен шанс да поведе. Хубав пас бе адресиран към Кристиан Бентеке, който бе около точката за дузпата. Той засече с глава, ала неточно и топката прелетя край вратата.

Домакините започнаха доста уверено през второто полувреме и само в рамките на пет минути на два пъти поразиха противниковата врата. В 46-ата минута Умар Ниасе пусна много хитро към Гилфи Сигурдсон, който от дъгата овладя и насочи топката неспасяемо за 1:0.

Освен асистенция, Ниасе записа и гол на сметката си. Това се случи в 51-ата минута, когато Куко Мартина буквало сложи топката на главата на централния нападател, а той оставен непокрит само засече за 2:0.

В 57-ата минута Кристиан Бентеке смути отбраната на „карамелите“, след като отправи удар, преминал обаче покрай вратата. Десет минути след това Александър Сьорлот отклони една топка с глава от зоната около бялата точка, но Джордан Пикфорд внимаваше и се намеси своевременно.

Ниасе бе близо до отбелязване на втори гол на сметката си в 75-ата минута, но Уейн Хенесе изпъкна с отлична изява и опази мрежата си в тази ситуация. Късметът не бе на страната на стража на „орлите“ в 75-ата минута, когато инкасираха трето попадение. Том Дейвис стигна до отскочила топка и се разписа за класиката – 3:0.

В 82-ата минута Таунзенд отправи много мощен удар, който обаче бе блокиран от Пикфорд. Минута по-късно дузпа бе отсъдена в полза на гостите. До нея се стигна, след като при едно разбъркване, играч на Палас нанесе удар, а топката се отби в ръката на Ашли Уилямс. Съдията прецени, че трябва да посочи бялата точка, а с изпълнението се нагърби Лука Миливоевич. Той бе безпогрешен за 1:3.

В следващия кръг Евертън гостува на Уотфорд, а Палас е домакин на Тотнъм.