Класата си е класа независимо от възрастта. Дидие Дрогба е поредното доказателство затова, след като вкара гол още в дебюта си за своя нов отбор Финикс Райзинг.

Клубът се подвизава в трета американска лига, а в него Дрогба освен футболист, е и съсобственик.

В събота легендата на Челси дебютира за собствения си тим и бе ключът към победата над втория отбор на Уайткапс.

Котдивоарецът откри резултата 5 минути преди почивката с типично за него изпълнение с глава.

Уайткапс изравни чрез дузпа на Марко Бустос, но в 77-ата минута Дрогба асистира на друг стар познайник Шон Райт Филипс, който реализира за 2:1.

След мача Дрогба посвети успеха на бившия си съотборник и сънародник Шейк Тиоте, който почина, след като колабира по време на тренировка.