Рединг ще се изправи срещу Фулъм, а Шефилд Уензди ще играе срещу Хъдърсфийлд в полуфиналните плейофи в Чемпиъншип. Един от четирите отбора в крайна сметка ще спечели последната промоция за участие в Премиършип през следващия сезон.

Рединг спечели с 4:2 гостуването си на Бъртън в последния 46-и кръг от редовния сезон в Чемпиъншип. По този начин „кралските поданици“ си гарантираха третото място в крайното класиране.

Жозеф Мендес откри резултата за Рединг още във 3-та минута, а Обита удвои преднината за гостите в 21-та минута. Керморжан отбеляза трети гол за Рединг в 64-та минута.

С попадения на Търнър и Уудроу в 69-та и 72-та минута Бъртън намали пасива си на 2:3.

Люис Грабан оформи крайния резултат в срещата в 85-та минута.

Шефилд Уензди загуби с 1:2 при домакинството си на Фулъм.

Уинол изведе домакините напред в резултата с гол в 9-та минута.

Кебано изравни резултата в 25-та минута.

Шефилд остана с човек по-малко на терена, след като Матиас бе изгонен с директен червен картон в добавеното време на първата част.

Кебано донесе победата за Фулъм с гол в 79-та минута.

Хъдърсфийлд загуби с 0:3 при домакинството си от Кардиф и по този начин домакините останаха на третото място в крайното класиране.

Зохоре изведе Кардиф напред в резултата в 7-та минута.

Вратарят на Хъдърсфийлд Дани Уорд бе изгонен с директен червен картон в 20-та минута.

Бенет удвои преднината на Кардиф в 20-та минута.

Бенет отбеляза своя втори гол в срещата в 71-та минута и по този начин оформи крайния резултат в двубоя.

Рединг завърши на третото място с 85 точки, Шефилд е четвърти с 81, Хъдърсфийлд е пети с 81 точки, а Фулъм е шести с 80 точки.