Челси записа първата си победа във Висшата лига през 2018-та година, след 4:0 при гостуването си на Брайтън.

С 50-те си точки след успеха лондончани се изравниха с Ман Юнайтед на второто място в класирането.

Брайтън остава само на три точки от зоната на изпадащите.

Контузеният Тибо Куртоа и наказаните Алваро Мората и Педро липсваха от състава на Челси, но дебют, макар и на пейката направи Рос Баркли. Заради отсъствието на Куртоа, за първи път на вратата във Висшата лига стартира Уили Кабайеро.

Още в третата минута Челси откри резултата, след като и защитата на Брайтън се ориентира лошо в пеналта. Еден Азар получи подаване отдясно от Виктор Моузес и с премерен хубав удар от десетина метра покоси вратата на домакините.

Още три минути по-късно и лондончани вече водеха с два гола, след като Уилиан вкара красиво попадение след още по-красива акция между Азар и Батшуай.

Брайтън обаче изобщо не се отказа от борбата и напротив, продължи да играе като равен с равен.

В 15-та минута дойде и най-спорното положение, когато реферът Дейвид Мос не видя съприкосновение между Уили Кабайеро и Езекил Скелото в наказателното поле.

Домакините имаха претенции, вече не особено основателни още веднъж през първото полувреме, а в другия край на полето и Еден Азар искаше наказателен удар за нарушение срещу себе си в минутите точно преди почивката.

Бакайоко и отново Батшуай направиха опасни удари към вратата на Брайтън, а Кабайеро имаше все пак една страхотна намеса през първото полувреме, в 30-та минута, като отрази удар на Томер Хемед с глава.

Почти веднага след подновяването на играта се случи поредната неприятност за Антонио Конте, който загуби Андреас Кристиансен, сблъскал лошо глава с Шейн Дъфи.

Кристиансен отстъпи мястото си на Давид Луис, влизащ в игра в мач за първенство за първи път от октомври насам.

Брайтън пак се размина с гол в 50-та минута, когато и гредата се оказа помощник на Кабайеро.

Уилиан отговори на гредата с греда, и в 59-та минута Мат Райън също бе спасен от рамката на вратата си.

Въпреки желанието и многото сили, които Брайтън хвърли, Челси сложи точка на спора в 77-та минута. Тогава Еден Азар отново се разписа, след хубава акция в наказателното поле на домакините и премерен удар от точката на дузпата.

Виктор Моузес оформи крайното 4:0 за Челси в 89-та минута, с първия си гол за сезона.