Младокът с български корени Индиана Василев направи своя дебют в английската Висша лига. 18-годишният полузащитник влезе като резерва за Астън Вила при равенството 1:1 с Брайтън от 23-ия кръг на английското първенство.

Василев се появи на терена в 67-а минута на мястото на Трезеге, а малко след това Вила изравни с попадение на Джак Грийлиш.

Индиана Василев е роден в САЩ и има мачове за юношеските гарнитури на Щатите. Индиана е син на бившия футболист на Сливен Денчо Василев.

Родният талант е третият българин, играл за Астън Вила във Висшата лига след легендата на бирмингамци Стилиян Петров и Александър Тонев, който сега е в Ботев (Пловдив).

През настоящия сезон Индиана има 4 гола и 3 асистенции в 14 мача за младежкия тим на Вила.

Василев записа минути и в различните турнирни надпревари, след като се появи на терена в турнира за Купата на Лигата срещу Лестър при 1:1 и за Купата на Англия срещу Фулъм при поражението с 1:2 в двубой от 3-ия кръг на надпреварата.