Челси не успя да победи Лестър в двубой от 23-ия кръг на Премиършип и завърши 0:0. "Лисиците" играха с човек по-малко от 68-ата минута, след като Бен Чилуел си изкара два жълти картона за 5 минути.

Лестър започна много активно двубоя и в първите минути упражи натиск към вратата на Челси, но при най-чистото положение още в 10-ата минута след ъглов удар Ндиди стреля, но Куртоа спаси тима си. Вратарят спаси и добавката на Драгович, за да запази резултата 0:0.

Малко преди това и Варди не сполучи на два пъти.

В 31-ата минута на двубоя при опит да настигне Джейми Варди контузия получи Гари Кейхил и напусна терена. В последните минути на полувремето отново Лестър бяха по-активният тим и пропуснаха да открият резултата.

През втората част още н 54-ата минута Риад Марез падна в наказателното поле, но дузпа нямаше.

Въпреки влизането в игра на Уилиан и Педро играта на Челси не се получаваше. Лестър остана и с човек по-малко след като Бен Чилуел си изкара два жълти картона в рамките на 5 минути между 63-а и 68-ата минута.

До края на двубой въпреки опитите да стигнат до победно попадение Челси не сполучи и завърши 0:0 с Лестър. След това равенство Челси е трети с актив от 47 точки, но с мач повече от Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Лестър е 8-ми с 31 точки.